Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Zamestnávateľ by tak nemal robiť, je povinný podľa § 99 ZP viesť evidenciu pracovného času a nemal by si ju vymýšľať. Predpokladám že máte nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas podľa § 87 ZP, mali by ste to mať aj v pracovnej zmluve. Možné vysvetlenie, ktoré mi napadlo, je že mzdárka nemá možnosť zadať iný než rovnomerne rozvrhnutý čas do SW alebo SW nepoužíva ako by mala, a preto Vám počet hodín prepočítava akoby na rovnomerne rozvrhnutý čas, t.j. 16 dní * 10,5 hodín = 168 hodín; 21 dní * 8 hodín = 168 hodín. Takže počet odpracovaných hodín by teoreticky sedel. Ak máte v zmluve dohodnutú hodinovú mzdu, tak by tento prepočet podľa mňa nemal ovplyvniť Váš zárobok. Otázka je však napríklad, koľko ´gastráčov´ ste za daný mesiac dostali, či 16 - ako ste skutočne pracovali alebo 21 - ako je na páske?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tanusha v zmluve máme napísaný 40 hod. pracovný čas a gastráčov sme dostali 16... nemôže sa tak nejak vyhýbať preplateniu nadčasov??
    Zuzanka_ba Vyzerá to, že si to chce uľahčovať, ale vo výsledku má v tom nakoniec guláš a neplní si povinnosti ako by mal. Ak si vediete nejakú duálnu evidenciu, koľko hodín máte odrobených skutočne, skúste si to porovnať s počtom odrobených hodín aké sú priznané na páskach na jednotlivé mesiace (v príklade z otázky je to čo sa týka počtu hodín OK). Ak robíte aj víkendy aj sviatky a on vypláca ako by ste robili len pondelok-piatok tak Vás ukracuje. Ak je Vás viac vo firme, môžete alebo mali by ste ho tlačiť do toho aby dal veci do poriadku - najprv zmluvy a následne aj výplaty. Spätne by som sa v tom nerýpala, keď tak do budúcna.
    tanusha ďakujem za odpovede....
      zbaliť

    Môže mi zamestnávateľ preratávať pracovnú dobu, ktorá je 10,5hod. denne (krátky a dlhý týždeň) na 8 hodinovú pracovnú dobu vo výplatnej páske???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.