Zavrieť

Porady

Dodatocne uplatnit danovy bonus pri RZD

Poprosila by som poradit skusenych odbornikov. Mozem u mojho noveho zamestnavatela pri RZD narokovat dodatocne DB za rok 2013? ako ano, iba za mesiac september, oktober-pokial som neodisla na materksu- alebo aj za cely rok-presnejsie iba 11 mesiac, nakolko v januari som mala DB v starom zamestnani? Citala som, ze podmienka je 6x minimalnej mzdy alebo je to ohranicene aj s dlzkou prac. pomeru-napr.6 odrobenych mesiacov? Takto vyzeral moj rok 2013:

januar-odrobeny cely mesiac u predchadzajuceho zamestnavatela. Hr. prijem 4000 EUR, dostala som aj DB
februar,marec-PN
april-sept.-UPSVaR-davka v nezamestnanosti
od 25. sept-PP novy zamestnavatel odrobenych 3 dni-potom PN do 12.11--danovy bonus nebol zapleteny ani so mzdou za tie 3 dni v oktobri, ani s nemocenskym v oktobri
od 13.11 som na materskej.
Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak máš hrubý príjem 4,000 € splnila si podmienku na nárok DB na celý rok, pravdaže, ak dieťa žije s tebou v spoločnej domácnosti. Ostatné je irelevantné.

    Dodatocne uplatnit danovy bonus pri RZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.