Zavrieť

Porady

Nejasnosti ohľadne splnomocnenia pri odchode do zahraničia

Prosím o radu, idem pracovať do zahraničia a chcem nechať mame splnomocnenie na zastupovanie ma vo všetkých záležitostiach, avšak neviem či ho dať na dobu neurčitú alebo môžem presne napísať, že "počas môjho pobytu v zahraničí"? Môžem tam vypísať pár vecí, v ktorých ma má zastupovať a dať, že "atď." alebo "a podobne" alebo musím vypísať všetko na čo si spomeniem? Mám vzor od priateľa ale on to má tak všeobecne a na konci atď., na nete zas bol vzor kde splnomocniteľ presne vypísal inštitúcie a firmy, kde má vedené účty. Je toto splnomocnenie platné aj v banke? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    hlavne nezabudni mame na poste vybavit preberanie zasielok - vydaju jej karticku na preberanie zasielok
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lusssy ďakujem a nestačí keď sa preukáže tým splnomocnením keď bude preberať balík alebo doporučenú poštu?
    avalik myslim, ze nie ... jednoduchsie je vybavit tu karticku ako potom mat neprebratu nejaku dolezitu zasielku - ale opytaj sa radsej na poste
    ivka70 Nestaci, posta ma vlastne "pravidla" a hlavne, je to platena sluzba, vydanie karticky.
    Pricom tam nezabudni uviest, ze moze preberat aj zasielky do vlastnych ruk a pod., proste vsetko.
    Lusssy dakujem obom, urcite sa pojdem opytat
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    My sme mali take generalne splnomocnenie, kde bolo napisane, ze ma splnomocnuje aj pri jednaniach na uradoch , v bankach ...a banka ho neuznala ...oni potrebovali specificke ich splnomocnenie s jednym konkretnym dovodom .

    Takze to, ci to banka uzna alebo nie, je otazne.
    Lusssy tušila som to ale pre istotu som sa opýtala, ďakujem

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Ja by som bol tak presny ako sa len da. Ked som chcel aby ma mama zastupovala v Tatrabanke, musel uviest presne vsetky ukony ku ktorym ju splnomocnujem.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lusssy ďakujem pekne... škoda, že banky sú v tomto nekompromisné, človek aby si dobre rozmyslel, ktoré úkony tam napíše, horšie je, že dopredu nevieš čo sa prihodí a zrovna budeš potrebovať zastúpiť v niečom čo tam napísané nebude
    ivka70 Ale zasa dnes sa da takmer vsetko vybavit ce internetbanking, v najhorsom sa da splnomocnenie potvrdit aj v zahranici a poslat odtial .....
    Lusssy raz sme to skusali v zahranici, ja konkretne nie, ale priatel a boli s tym opletacky, notar mal len potvrdit podpis, jeho nemusi zaujimat co je v tom papieri a aj napriek tomu si to ziadal prelozit do anglictiny, nakolko to bolo narocne, zhanat este aj prekladatela, vzdali sme to
    taiko stale mozes urobit nove splnomocnenie, dat ho overit na ambasade a poslat mame
      zbaliť

    Nejasnosti ohľadne splnomocnenia pri odchode do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.