Zavrieť

Porady

Dedičstvo?

Prosím o radu. Známy bol na dedičskom konaní po otcovi. Pozostalosť (RD + záhrada) zdedil jeden zo súrodencov, ktorý vyplatil ostatných súrodencov finančnou čiastkou 100000,- Sk. Je môj známy povinný podať daňové priznanie a odviesť daň z tejto čiastky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Farmeko
    Prosím o radu. Známy bol na dedičskom konaní po otcovi. Pozostalosť (RD + záhrada) zdedil jeden zo súrodencov, ktorý vyplatil ostatných súrodencov finančnou čiastkou 100000,- Sk. Je môj známy povinný podať daňové priznanie a odviesť daň z tejto čiastky.
    Na toto sa nedá podľa mňa jednoznačne odpovedať. Chýbajú mí tam upresnenia.
    Ak ide o dedenie v priamom rade a poručiteľ mal nehnuteľnosti vo vlastníctve viac ako 5 rokov pri predaji takejto nehnuteľnosti sa jedná o oslobodený príjem.
    Mne to vychádza tak, že známy zdedil svoju čiastku a hneď ju "predal" - takže to vidím ako oslobodený príjem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa ide o formu vysporiadania dedičstva. Tých 100000 Sk je len náhrada za dedičstvo - majetkové právo.
    Tiež hovorím, že nemusí podávať DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.