Zavrieť

Porady

MRP Kontrolný výkaz

Tí, ktorí doteraz nepoužívali v MRP Pokladničnú knihu/Vizuál.systém/, ale účtovali ste rovno do peňažného denníka, začali ste ju teraz kvôli kontrolnému výkazu používať? Lebo v pokeci od tvorcu programu ju odporúčajú používať a účtovať pokladničné doklady cez ňu, aby to šlo správne do kontrolného výkazu.
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Alenita22
Tieto info potrebujem pre maminu, ja robim PU a jednoduche som uz par rokov nevidela ... Takze ona odvadza DPH kvartalne ... takze teraz - nepytaj sa preco tak neskoro - segra rodi svoje prvodrodene dieta, tak mamina sa doteraz nevedela k tomu dokopat + velka noc Takze je na mne jej to zistit Mamina ma potraviny - dodavatelske faktury uctovala normalne cez penazny dennik doteraz ako nakup tovaru - ziadne faktury neuctovala - moze to tak aj teraz robit ? Ma par vydanych faktur - tie uctuje normalka cez vydane faktury ... Potom si tam uctuje BU a podobne .. Ma program MRP ... Tak teraz neviem co s tymi prijatymi fakturami od dodavatelov ... mamina vlastne ani nevie ci uctuje VPD alebo PF uz dlhe roky si to robi sama ma to tak naucene ...... pomoooc
dodávateľské faktúry musí nahodiť cez prijaté faktúry, do okienka pôvodné č. dokladu musí nahodiť č. faktúry presne tak, ako je uvedené na došlej fa, aj so znakmi (:-/), dátum dodania, dátum odpočítania DPH a správne IČ DPH.
2 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

zuzana
Ak už mám zadanú pokladňu v pokladničnej knihe , ktorú nepoužívam ako ju vymažem alebo prepíšem číslo pokladne na 1?
Nastavenie - Peňažný denník - Zoznamy - Účty a pokladne - editacia a tam si to prepíšeš
1 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ešte som v minulom roku ale od 1.1.2014 budem určite používať pokladničnú knihu. V podvojnom účtovníctve ju už používam cca 2-3 roky.
Čo som pozerala, bude sa zadávať variabilný symbol aj pôvodné číslo faktúry a súčasne aj typ dokladu, t.j. riadny daňový doklad, zjednodušená faktúra, doklady ERP, a pod.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak už mám zadanú pokladňu v pokladničnej knihe , ktorú nepoužívam ako ju vymažem alebo prepíšem číslo pokladne na 1?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

A nedalo by sa pokračovať a účtovať pokladňu iba do účtovného denníka ako doteraz?
0 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

ale dá, ja som to vyskúšala , pokladničnú knihu nepoužívam, rovno do PD.
0 0
Alenita22 Alenita22

Alenita22 je offline (nepripojený) Alenita22

sattelitka
ale dá, ja som to vyskúšala , pokladničnú knihu nepoužívam, rovno do PD.
skusam to robit cez penazny dennik, ale kde tam davas to povodne cislo dokladu ? ako sa to potom dostane do kontrolneho vykazu ? ajajaaaj som z toho cela popletena
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Chvíľu som pokladničnú knihu používala ((ne)bavilo ma to asi 2 mesiace)....nahadzujem rovno do PD a pokiaľ potrebujem pri PHM použiť 80%, tak ten jeden pohyb dáme cez tú pokl.knihu. A čo sa týka pôvodného čísla dokladu, tak ten sa predsa používa pri faktúrach a tie nahadzujem vždy najskôr do knihy faktúr, kde táto možnosť je.
0 0
Alenita22 Alenita22

Alenita22 je offline (nepripojený) Alenita22

Tieto info potrebujem pre maminu, ja robim PU a jednoduche som uz par rokov nevidela ... Takze ona odvadza DPH kvartalne ... takze teraz - nepytaj sa preco tak neskoro - segra rodi svoje prvodrodene dieta, tak mamina sa doteraz nevedela k tomu dokopat + velka noc Takze je na mne jej to zistit Mamina ma potraviny - dodavatelske faktury uctovala normalne cez penazny dennik doteraz ako nakup tovaru - ziadne faktury neuctovala - moze to tak aj teraz robit ? Ma par vydanych faktur - tie uctuje normalka cez vydane faktury ... Potom si tam uctuje BU a podobne .. Ma program MRP ... Tak teraz neviem co s tymi prijatymi fakturami od dodavatelov ... mamina vlastne ani nevie ci uctuje VPD alebo PF uz dlhe roky si to robi sama ma to tak naucene ...... pomoooc
0 0
Alenita22 Alenita22

Alenita22 je offline (nepripojený) Alenita22

ok dakujem za radu to som potrebovala pocut vecer som si citala knizku o jednoduchom ucte tak som si zase myslela ze bude uctovat cez pokladnicnu knihu alebo rovno cez penazny dennik kedze sa uctuje o prijmoch a vydavkoch - cize som si myslela ze musi uctovat VPD ktorym tu fakturu zaplatila nie fakturu ... ja som v tom uz veru stratena po rokoch od skoly a praxe
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

VPD zaúčtuje ako úhradu došlej faktúry a zároveň do peňažného denníka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať