Zavrieť

Porady

Nákup tovaru v zahr. cez PK a v hotov.

V prechádzajúcich príspevkoch sa rozoberali PK aj nákup valút.
Ako mám zaúčtovať nákup tovaru zo zahraničia. Zahr. dodávateľ vystavil faktúru bez DPH - tú odvediem doma-je nižšia, majiteľ faktúru zaplatil platobnou kartou
v zahraničí.
Akým kurzom účtujem, ak vybral doma z účtu hotovosť v Sk a v zahraničí nakúpil EURO, ktorým platil v zahraničnej banke priamo vkladom na účet dodávateľa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    AdaG
    V prechádzajúcich príspevkoch sa rozoberali PK aj nákup valút.
    Ako mám zaúčtovať nákup tovaru zo zahraničia. Zahr. dodávateľ vystavil faktúru bez DPH - tú odvediem doma-je nižšia, majiteľ faktúru zaplatil platobnou kartou
    v zahraničí.
    Akým kurzom účtujem, ak vybral doma z účtu hotovosť v Sk a v zahraničí nakúpil EURO, ktorým platil v zahraničnej banke priamo vkladom na účet dodávateľa?
    V ktorej krajine sa dajú koruny vymeniť za EUR a akého typu účtovníctva sa to týka(JÚ,PÚ)?


    Prijatá fa: kurz NBS v deň prijatia
    Nákup EUR: výdavok v SKK pokladnici, príjem v EUR pokladnici, kurz uvedený na bloku.

    Platba faktúry: kurz NBS v deň úhrady
    ____________________________________
    vznikne kurzový rozdiel vo faktúre....ktorý zúčtujeme hneď podľa typu účtovníctva a vznikne aj kurzový rozdiel v pokladni EUR, ktorý zúčtujeme na konci roka.

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Neviem, či sa sem ešte dostaneš, lebo ja som nestíhala skôr reagovať:
    Sk vymeníš za EUR v Poľsku. Účtujem v JÚ. Faktúra bola vystavená v EUR, tie uhradil majiteľ vkladom na BU dodávateľa v Poľsku v banke-doniesol mi odtiaľ doklad o úhrade.
    Ináč, ďakujem za odpoveď!

    Nákup tovaru v zahr. cez PK a v hotov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.