Zavrieť

Porady

Aký typ DP mám podať ak som v roku 2013 poberala rodič. príspevok a bola zamestnaná?

od januára do septembra som poberala RP, od septembra 2013 som zamestnaná.
-za mesiace 9 - 12 mám úhrn príjmov zo závislej činnosti 1435 eur, z toho príjmy plynúce na základe dohôd mimo pracovného pomeru 100 eur.
-z toho zamestnávateľ platil SP, ZP a preddavky na daň.
Aký typ DP mám podať, do akej kolonky dať príjmy z rodič. príspevku a príjmy z dohôd mimo pracovného pomeru, ktoré sú od jedného zamestnávateľa s príjmamy zo záv. činnosti.
Čiže v potvrdení o ZP zo ZČ mám sumu 1435 eur z toho 100 eur z dohody mimo
prac. pomeru.
Od 1. 9.2013 - 23.9. 2013 dohoda od 23.9 doteraz pracovná zmluva ´= jeden zamestnávateľ
veronikasad Máš zrazenú daň ?
BUTTON. úhrn preddavkov na daň bez uplatnenia daňového bonusu je 39,48 eur
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    BUTTON. ďakujem.. z toho vyplýva ak som správne pochopila, že nemusím podávať DP, ale môžem dobrovolne..či?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak chceš aby ti bola vrátená daň, môžeš požiadať zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane (do 15.2.2014 na predpísanom tlačive), alebo si sám podaj DP typu A.

    Ak si nepoberal daňový bonus, DP podávať nemusíš - príjem neprekročil 1/2 ročnej NČZD, ale vtedy prídeš o preplatok na dani.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    BUTTON. takže ak chcem podať DP, tak typ A, nepoberám daňový bonus, ale nerozumiem potom do akej kolonky DP mám dať príjmy z rodič. príspevku?
    ĎAKUJEM.
    veronikasad Do žiadnej, rod.príspevok, ani materské nie je zdanitelný príjem.
    BUTTON. Vďaka.
      zbaliť

    Aký typ DP mám podať ak som v roku 2013 poberala rodič. príspevok a bola zamestnaná?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.