Zavrieť

Porady

Digitálny fotoaparát zn. Sony- zhoršená kvalita fotiek- blesk bliká oneskorene

Dobrý deň!
Prosím Vás poraďte mi, ako by som mala postupovať.
Mám digitálny fotoaparát zn. SONY
Optical SteadyShot
Optical Zoom 4x
26 mm Wide-angle lens
Cyber-shot
14,1 Mega Pixels
Do nedávna som bola s ním spokojná. Musím sa priznať, fotím veľa- takmer denne nie veľa denne- ale zaujímavé momentky- detičiek. Ale v poslednom čase mám fotky nekvalitné- stlačím spúšť a blesk mi blikne nie hneď, ale s istým časovým odstupom. Potom mám fotky rozmazané- dieťa nevydrží tak dlho bez pohybu. Predtým som si nevšimla, žeby blesk blikal tak neskoro.
Záručná doba už prešla a ja neviem čo ďalej s ním. Fotoaparátu by som sa nechcela vzdať. Prosím pomôžte alebo poraďte, čo mám s tým robiť.
Veľmi pekne ďakujem
Zlata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dnes je skoro vsetka elektronika vyrabana tak, aby vydrzala fungovat nevyhnutny cas a potom zacne odchadzat nejaka suciastka.
    Bud das fotak do servisu na doladenie,alebo si kupis novy. Ked ti povedia cenu opravy, tak sa pravdepodobne rozhodnes pre druhu moznost...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zlatica.turisova Hmmm...je to asi pravda, Zašla som na stránku sony a pri evidovani fotoaparátu som zistila, že je to vyrobené v Číne.Ale je to napísané takým písmom že som to pozerala pod lupou a svietila si na to stolovou lampou. Hrozné- tak potom foťák mi vydržal pomerne dlho aj napriek tomu, kde bol vyrobený.Mám ho 3 roky.Smola....Díky za odpoveď.
    Pekný večer!
    Zlata
    arizona Ja som mala Olympus. Ziaden luxusny model,ale "robil nadherne fotky. Po 3 rokoch mal drobnu chybycku, oprava by stala okolo 70 euri...kupila som za tu sumu novy,ale uz to nie je ono :-/
    zlatica.turisova Jasné, aj ja sa bojim toho, či si kúpim správny foťák. Budem si musieť naštudovať niečo viac a fotoaparátoch a atak sa potom pustím do toho. Je mi jasné, že to nemôže byť to najlacnejšie-ale na drahé zas nemám možnosť. Tak niečo v strede. Uvidím....Skontaktovala som sa so servisom Sony a skúsim, nech mi odhadnú cenu opravy a potom sa rozhodnem.
    zlata
      zbaliť

    peterV5 je offline (nepripojený) peterV5

    peterV5
    Mna napadla jedna taka vec, ktoru sa na mojom fotaku podari takmer kazdemu nechtiac prepnut a potom sa cuduje, ze co mu to tak dlho trva, kym objekt odfoti.

    Nemas nahodou aktivovany rezim samospuste, ktory urobi fotku az po nastavenom intervale od stlacenia spuste => cize ked stlacis tlacidlo fotenia trva vzdy presne nejaky rovnaky okamih pokym fotak cvakne a urobi fotku?

    Ak ano, tak skus pohladat niekde taketo LOGO niekde na fotaku a nastaveniach a pozriet, ci tam mas nastavene 0 sek. alebo OFF alebo VYPNUTE, ak nie, tak ak to zmenis na nejaku takuto hodnotu, tak by mal fotak fungovat, ako novy...ak nie, tak mozno este dobre vycistit objektiv a zaostrovaciu diodu, mozno ma problem so zaostrovanim
    petmar toto je veru možné, mala by napísať, ako dlho po jej stlačení foťák exponuje

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Môj foťák oneskorene bleskne -(najprv len tak požmurká), keď ho mám nastavený do polohy "režim odstránenia červených očí". Tak skús to ešte preštudovať.

    Keby blesk buchol inokedy, ako foťák exponuje, bola by fotka tmavá až čierna, podľa okolitého svetla a nie rozmazaná.

    Alebo ako nižšie píše Peter, je tam nechtiac samospúšť, čo exponuje po napr. 6 -10 sekundách, potom môže byť fotka rozmazaná.
    Naposledy upravil petmar : 05.02.14 at 19:51

    annazah je offline (nepripojený) annazah

    annazah
    Bohužiaľ aj ja mam taky problem s fotakom. Myslela som si, ze je slaba baterka. Mam Sony Super Steady Shot DSC H7, sluzil dobrych par rokov a v poslednych mesiacoch su fotky cim dalej tym horsie. Pri 100% nabitej baterke sa mi zda, ze su fotky lepsie. Ale inak je to hroza. Takze asi aj nas caka nova kupa..... ((

    Digitálny fotoaparát zn. Sony- zhoršená kvalita fotiek- blesk bliká oneskorene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.