Zavrieť

Porady

Ako na vlhkost v nasom dome?

Kupili sme dom - bol suchy ale pravdu povediac v nom 3 roky nikto nebyval. Odkedy sme sa nastahovali dom neustale vlhne (mokre rohy ale aj stena pri podlahe ) a na schodisku v najvyssie polozenom rohu sa objavila az pliesen a neustale sa roysiruje (viem sa k nej dostat len s lesenim). Zaroven realizujeme aj rekonstrukcie (stierky, malovanie) ale kurime a neustale vetrame - niekolkokrat denne a intenzivne. Vlhkost mame na urovni 50%, pouzivame aj elektricky odvlhcovat. Momentalne robime poschodie a to je v pohode ale vlhne prizemie. Kupili sme klasicku "kocku". Chceme zateplovat ale mam strach ze ked zateplime ci to nebude este horsie, Moze to byt len tou prerabkou alebo mame zarobene na vacsi problem?
Dakujem za akykolvek nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Okrem slova "vlhkosť" by som do vyhľadávača dal slovo "tepelný most". Správne nadimenzované a realizované zateplenie tepelný most odstráni.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zvysenu vlhkost mate urcite sposobenu aj novymi stierkami a malovkami. Vlhkost zo stien sa potrebuje prirodzene odparit,moze to trvat niekolko tyzdnov,alebo mesiacov.
    50% vlhkost je v norme

    ..cez vyhladavac najdes tisicky dobrych rad ,staci si napisat vhodne slovicka, napr. "VLHKOST" :-)

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    jednoznačne sú to tepelné mosty, robíte to ako väčšina republiky naopak...najprv parády a technické riešenia až keď sa parády zničia...
    TomasHC Nobelovku za tento prispevok!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Tri roky sa museli niekde prejaviť ...

    ale kurime a neustale vetrame
    Pokračujte v tejto chvályhodnej činnosti ...

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ja by som sa chcel spýtať, okná už máte vymenené za nové vzduchotesné?
    Pýtam sa preto lebo už to dlhšie sledujem ako každý hned prvé vymení okná a dom ktorý bol 30 -60 rokov OK je zrazu celý vlhký a plesnivý. Začínam mať pocit že ja radšej opravím tie staré a nebudem ich meniť. kúrenie bude síce drahšie ale aspon budem mať suché steny.Neviem kolko to nové okno reálne ušetrí ale za starších čias boli problémy s plesnamy skôr výnimka dnes je to povedal by som štandard.
    Vivat Savo.

    Ako na vlhkost v nasom dome?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.