Zavrieť

Porady

Exekucia spoluvlastnika rod.domu - čo bude ďalej?

Dobrý deň,

žijem v rodinom dome spolu so svojou matkou. Vlastnicke vzťahy sú nasledovné:
Matka má 1/2 , ja mám 1/6, jeden brat má 1/6 a druhý ma taktiež 1/6.
Lenže na môjho brata je vedená exekucia a kedže určite viem že svoju dlžobu nesplatí (je to alkoholik a nezamestnaný) ,tak jediná vec na ktorú mu môže exekútor siahnúť je spoluvlastníctvo v dome.
Čo som si prečítal (vygooglil) bolo ,že my ako spoluvalstníci máme akési predkupné právo ak do dátumu vykonania dražby uhradíme znalcom odhadovanú čiastku.
Lenže ani ja ,ani môj brat ani mama nedisponujeme potrebnými finančnými prostriedkami.
To znamená ,že má zaujíma ako bude exekútor postupovať ďalej ?
Niekto ziská dané spoluvlastníctvo (1/6) v dražbe ,to znamená že sa bude môcť do tohto domu nasťahovať?
Rozmýšľal som aj o tom že si vezmem úver ,ale momentálne som nezamestnaný ,takže by to bol problém aj pre mňa...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    laco.lipany Ďakujem za odpoveď, ešte by ma zaujimalo ako môže nasledne daný dom využívať? Predsa by si musel časť domu nejako oddeliť? Taktiež vlastný plynomer ,voda ,elektrina atď..? Alebo sa to urobí za náklady všetkých spolumajiteľov?
    draik Bude užívať dom tak ako ho užívate aj vy. Nie je potrebné žiadne stavebné oddeľovanie. Podiel znamená, že by mal 1/6 na každom cm2. Odporúčam ten podiel odkúpiť, vyhnete sa možným komplikáciám.
    Ice dive no podielové spoluvlastníctvo je o tom, že teraz mu dotyčnému v 6 izbovom dome nevyčleníš jednu izbu, ale na základe podielu 1/6 môže využívať všetkých 6 izieb rovnako ako vy... ale na nákladoch na prevádzku a údržbu sa podieľa v pomere 1/6 tina... ono zase nikto sa nebude trhať kúpiť len podieľ na dome, jedine v prípade, že natrafíte na špekulanta, ktorí by vás tým chcel zdierať
    korela Prosím ťa, uvažuj, kto dnes kúpi jednu šestinu? Podielnik tam nasťahuje ..., a do mesiaca sa dobrovoľne sami vysťahujete pod most. Draik je právnik, tou cestou sa uberaj, aj keď to nebudete mať jednoduché. Mali by ste sa všetci v rodine spojiť a spoločnými silami si obydlie zachrániť.
      zbaliť

    Exekucia spoluvlastnika rod.domu - čo bude ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.