Zavrieť

Porady

Daň z mot.vozidiel - nákladné autá - poľnohospodárska výroba - úľavy.

Dobrý deň.
Už som preštudovala asi všetky otázky a odpovede týkajúce sa DMV, podávania priznaní a výpočtov. No nie je mi celkom jasná jedna vec.
Vo všeobecne záv. nariadení Banskobystr.samosp. kraja o dani z mot. vozidiel sa hovorí v článku II. Oslobodenie od dane bod e," Od dane je oslobodené vozidlo: používané výhradne v poľnohospodárskej a v lesnej výrobe."

Ja by som teda chcela vedieť či sa to týka nákladných áut, čo prevážajú obilie a zelenú hmotu a iné komodity z poľa na hospodársky dvor alebo do výkupných podnikov)- teda to oslobodenie od DMV.
Druhá podotázka - Ako by som to vyjadrila - ako dokáže poľnohospodár, že to nákladné auto používal len a len na tieto aktivity a nie na inú zárobkovú činnosť. A či to vôbec musí dokazovať, A spadá doprava poľnohospodárskych komodít po cestách (veď niekade musia prejsť na tie hospod.dvory) do poľnohospodárskej činnosti? Alebo je to normálna doprava?

Vopred ďakujem za odpovede, nech budú akékoľvek.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daň z mot.vozidiel - nákladné autá - poľnohospodárska výroba - úľavy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.