Zavrieť

Porady

Musí byť splnomocnenie na preberanie pošty úradne potvrdené?

Dobrý deň, ja odchádzam do zahraničia a potrebujem splnomocniť maminu aby mi preberala poštu do vlastných rúk a neviem, či to musím dať úradne overiť alebo nie..??
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na preberanie posty vydava posta preukaz, pojdes na "tvoju: postu a tam na mieste vypises tu ziadost - tlacivo. Potrebujes cislo OP maminy, pripadne dalsej osoby, ktrej das splnomocnenie (mozu byt az 3 ..na jednu karticku sa pisu).

    Neoverene splnomocnenie ti bude na nic a posta ani overene splnomocnenie neuznava, musi mat mamina tu ich karticku.

    http://www.posta.sk/sluzby/faq-casto-kladene-otazky#a2
    Vypíšte Žiadosť o doplnkové a dispozičné služby a odovzdajte ju na ktorejkoľvek pošte. Pošta overí vašu totožnosť a vyhotoví splnomocnenie.
    Naposledy upravil ivka70 : 28.01.14 at 20:43

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja pouzivam generalnu plnu moc,ktoru som si sama napisala na PC.Overit sa da za 0,50 € na matrike./alebo hocijaky obecny urad/
    Ale musi tam byt presne vypisane, na co tato GPM plati- preberanie dorucenych zasielok,preberanie zasielok do vlastnych ruk, preberanie penazi atd.
    Posta to uznava bez problemov.
    ilona Mne takúto plnú moc overenú notárom pošta vôbec neuznala a musela som si vybaviť ich preukaz, ináč mi poštu nedali. Informovala som sa aj vyššie a nepochodila som, že pošta má svoj predpis. Je to asi len o ľuďoch a ich prístupe, ale preto by som skorej išla na poštu, aby som zbytočne nevybavila niečo čo nepoužijem.
    arizona Ja to pouzivam na dvoch roznych postach,ale nikdy som nemala problem. Asi si mala smolu na nejaku prehnane aktivnu zamestnankynu posty :-/

    Musí byť splnomocnenie na preberanie pošty úradne potvrdené?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.