Zavrieť

Porady

Odpočet daňovej straty od 01.01.2014 a hospodársky rok

Hosp.rok mi končí 31.3.14. Mám starú stratu za rok, ktorý končil 31.3.2012. Ako ju môžem odpočítavať v DP za rok končiaci v 2014? Podľa prechodných ustanovení by to bolo 4 roky rovnomerne, začínajúc zdaňovacím obdobím najskôr 01.01.14. Ale môj rok začal ešte v 2013, takže to vyzerá ako keby tam 1 rok "vypadol". Celkom by sa mi hodilo, ak by sa dala v tomto DP odpočítať ešte "po starom" bez obmedzení.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Áno je to tak, toto je odpoveď o stránky finančnej správy:
    Otázka č. 2 – Odpočet daňovej straty z roku 2012 v hospodárskom roku končiacom v roku 2014
    Spoločnosti Gama s.r.o. zostala neuplatnená daňová strata vykázaná za zdaňovacie obdobie roka 2012 vo výške 3000 eur. V roku 2013 spoločnosť prešla na hospodársky rok. V daňovom priznaní za hospodársky rok od 1.8.2013 do 31.7.2014 vykázala základ dane vo výške 5000 eur. Môže si v tomto daňovom priznaní odpočítať zostatok neuplatnenej daňovej straty z roku 2012 v plnej výške?
    Odpočet
    Áno. Keďže zdaňovacie obdobie hospodárskeho roka od 1.8.2013 do 31.7.2014 začalo v roku 2013 nevzťahuje sa naň Prechodné ustanovenie § 52 za ods. 4 zákona o dani z príjmov a v tomto hospodárskom roku si môže uplatniť odpočet daňovej straty z roku 2012 podľa podmienok odpočtu daňovej straty platných do 31.12.2013.

    Odpočet daňovej straty od 01.01.2014 a hospodársky rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.