Zavrieť

Porady

Čo môžem ešte podniknúť ak bola reklamácia dva krát riešená s rovnakým problémom a druhý krát definitívne zamietnutá.

V čase záručnej lehoty sa mi odlepila predná časť podrážky na BOTASKACH a to na oboch topánkach Uplatnil som si reklamáciu u predajcu, kde po zákonnej lehote som bol vyrozumený posudkom že reklamácia bola uznaná a riešená opravou ( zalepením). Topánky som prevzal a žiaľ po niekoľko týždňov nosenia sa mi opäť v rovnakých miestach podrážka začala oddeľovať a tak som si opäť uplatnil reklamáciu. Tentokrát som bol záverom odborného posúdenia neskutočne rozčarovaný. Bol som vyrozumený že odborný znalec usúdil poškodenie ktoré bolo spôsobené znakom neprimeraného zásahu pri užívaní. Ďalej sa uvádza že obuv je znehodnotená, nie je funkčná a jej funkčnosť nie je možné opravou obnoviť. Tomuto vyjadreniu nerozumiem a to hlavne preto že okrem nosenia a čistenia som nič iné na topánkach nerobil, to ešte podotýkam že značnú časť dňa jazdím na aute a mám sedavú prácu. Myslím si že tento znalec by skôr mohol robiť detektíva ak má takéto vrodené nadprirodzené schopnosti na posudzovanie topánok. Záverom posudku sa konštatuje že na základe zisteného stavu je možné reklamáciu predajcom zamietnuť. Rovnako mám za to že takýto znalec určite nemá núdzu o prácu v obchodnom reťazci.
Naposledy upravil Vinilko : 30.01.14 at 18:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Čo môžem ešte podniknúť ak bola reklamácia dva krát riešená s rovnakým problémom a druhý krát definitívne zamietnutá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.