Zavrieť

Porady

Môže zamestnávateľ prepustiť tehotnú ženu pracujúcu na dobu určitú?

Som zamestnaná pol roka. Začiatkom roka som podpisovala dodatok k pracovnej zmluve, kde je uvedené, že som zamestnaná na dobu určitú na zastupovanie kolegyne, ktorá je na materskej dovolenke, pričom kolegyňa na materskú nastúpila len v decembri 2013. Medzitým som však otehotnela aj ja a chcela by som sa spýtať či má zamestnávateľ právo v takejto situácii ma prepustiť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Máš PZ uzatvorenú dobu určitú, kde je termín ohraničený návratom kolegyne z MD, resp. RD. Ak bude Tvoj PP ukončený z dôvodu, že ona sa vrátila do práce, Tvoj PP sa skončí týmto dňom - nevzťahuje sa na Teba ochrana z titulu tehotenstva.
    Peta8 Vďaka za odpoveď. Teda jednoducho povedané, keď sa kolegyňa bude chcieť vrátiť do práce ja končím. Ale ak by som sa z MD, resp. RD vrátila skôr ako ona, tak ešte môžem pracovať, samozrejme kým sa ona nevráti. Ešte raz vďaka.

    Môže zamestnávateľ prepustiť tehotnú ženu pracujúcu na dobu určitú?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.