Zavrieť

Porady

Mám nárok na materskú ak som živnostníčka?

Som živnostníčka od 1.6.2013,ale neplatila som odvody,a teraz som tehotná.Možem vyplatit spatne nemocenské dávky,aby som mala nárok na materskú?Ak áno,tak kolko?A z čoho mi budú vypočítat materskú?Ďakujem za odpoved.Anita
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nie. Pred 1.6 ste boli zamestnana? Ak nemate 270 poistenia za uplynule dva roky, narok nevznikne a matka pobera rodicovsky prispevok.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anita Németh Ďakujem za odpoved.Pred tým som bola nezamestaná,poberala som 6 mesiacov sociálne dávky.a pred tým som bola na rodičovskej dovolenke.
    Xanti po RD si čerpala 1 den dovolenky alebo si odpracovala 1 den po skončení RD?
    Anita Németh nie,len mi vyplatili zostávajucu dovolenku /3 dni/
    Anita Németh takže keby som teraz začala platit dobrovolne nemocenské,to by mi nepomohlo...rodit budem 17.júla 2014
    Xanti No presne tak, už to nestihneš... lebo potrebuješ 270 dní poistenia ... škoda že ti nedali odpracovať alebo vyčerpať 1 den dovolenky ...
    Anita Németh to by mi pomohlo?1 den?
    a ked som poberala sociálne dávky,vtedy neplatil za mna štát odvody?
    Xanti Nie štát neplatí odvody za nezamestnaných do SP, len zdravotné do ZP ... a hej ten 1 den by ti pomohol keby si odpracovala po RD.
    Anita Németh tak dakujem za odpovede,pekný den vám prajem
    Anita Németh ešte jedna otázka,od júla by som už mala platit odvody do soc.pois.,ale v júli už nastupim na rodičovskú dovolenku,počas rodičovskej dovolenky musím platit odvody a zdravotné poistenie?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    anita (po doplnení) - s nárokom na materské už asi neurobíš nič ...

    Ale! - keďže od 1.7 ti vzniká povinné poistenie - mohla by si v júli poberať nemocenské ... a to by si mohla aspoň do konca šestonedelia ...
    Mikolajova Prosím Vás budem mať nárok na materské z pracovného pomeru ak som zamestnaná 3 mesiace a platim si aj odvody do SP ako SZCO a mam tu splnenu podmienku 270 dni platenia.

    Mám nárok na materskú ak som živnostníčka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.