Zavrieť

Porady

Da sa zistit ci mam vkladnu knizku a ak ano kde ju mam ?

Som si na 80% ze mam zalozenu vkladnu knizku ale nasi mi o nej nic nepovedia aj ked mam uz po18-ke preto by som chcel vediet ci si to mozem nejako zistit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Neviem či som mimo.. ale nikdy by ma nenapadlo pátrať po peniazoch, ktoré "chcem aby mi rodičia dali.." Nezarobil som si ich, keď mi ich budú chcieť dať, tak mi ich dajú.. keď nie, nech si ich nechajú..

    Zarob si vlastné.
    buchač Veru , veru ...
    taiko hmmm, len zase nevieme, ci mu tam rodicia neukladali peniaze, ktore si zarobil, alebo dostal napr od starych rodicov.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No keď to google nevie, tak dosť ťažko.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka tak google by vedel,keby si bol istý na 100%......ale keď len na 80%....
    Katy a R ako sa to dá zistiť na googli ?
    Chobot Nijako - si robil srandu.
    Katy a R - normálne som sa naplašila!
    marjankaj No môže dať rodičov previezť na Guantanámo(stačí ich označiť za teroristov) a tam to už z nich dostanú.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Áno, treba obehať banky a osobne sa spýtať. Predložíš OP na počkanie ti pri priehradke zistia, či na tvoje meno je niečo (účet, VK sporenie...). Keďže už máš 18, si výhradným disponentom účtu či VK, rodičia z nej už nemôžu vyberať. Môžu tam jedine vložiť, ale disponovať knižkou môžeš už len ty.

    Centrálny register neexistuje ani nikde inde to nezistíš.

    Keď som pozeral zoznam bánk, tak do úvahy príde asi 10 bánk, kde by ti teoreticky mohli založiť VK.
    Naposledy upravil Chobot : 02.02.14 at 20:10
    Katy a R môžu byť disponenti - ak to zriadili ???

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Máš na výber:
    SLSP, Poštová banka, ČSOB, VÚB, Tatra Banka, UniCredit Bank, OTP banka, Sberbank, Privat banka.
    Tieto banky majú aj vkladné knižky.
    A ako ďalej? V rámci zdravej prechádzky sa prejdi po bankách a informuj s (na základe OP by ti poskytli informácie). Potom - ako plnoletý a majiteľ účtu - si môžeš upraviť prístupové práva k účtu (vystavia ti aj "kartičku" k účtu, ktorá ťa potom oprávňuje kdekoľvek prístup k tvojmu účtu) - a doma len stručne oznámiš, aby ti vydali knižku, nakoľko si upravil práva na účte a rodičia majú pozmenené práva s nakladaním na účte.
    Andy Kralik ...len stručne oznámiš, aby ti vydali knižku, nakoľko si upravil práva na účte...
    a potom sa ešte stručnejšie odsťahuješ...

    Da sa zistit ci mam vkladnu knizku a ak ano kde ju mam ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.