Zavrieť

Porady

Stavba drobnej stavby bez stavebného povolenia - aké sú možné kontaktné body s pozemkom ?

zdravim, uvazujem o stavbe mensieho dreveneho domceka (do 25 m2) a aj ked tu bola tato tema uz asi viackrat rozoberana (napr. umiestnenie kontajnera..atd..) nie som ovela mudrejsi hlavne v jednej veci, co moze byt kontaktnym bodom s pozemkom ak to chcem postavit bez povolenia. Napr. keby sa zobral zahradny domcek, kupeny v baumaxe alebo vyrobeny - ten je mozne polozit na zrovnany a spevneny pozemok ? Mna celkom zaujal aj tento koncept http://www.feeldesain.com/nido-micro-cabin.html . Tam by to uz bolo asi zlozitejsie, ale aj tak, keby som to " len polozil" na betonove stlpiky, oficilane neupevnil, bolo by take podla zakona mozne ? vopred vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre
    hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to:
    prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
    podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy,
    oplotenie,
    prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby.
    Ohlásenie drobnej stavby sa podáva na príslušnom stavebnom úrade.
    Na obe položené otázky je odpoveď - ÁNO , je to možné .

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Naco ma sluzit ten domcek? Ak na byvanie,alebo ak tam chces dotiahnut inzinierske siete, tak stav.povolenie potrebujes.
    A taktiez to nebude iba "doplnkova stavba" k niecomu,ale samostatna stavba.

    A tu "definiciu"pevne spojemie so zemou si asi kazdy uradnik vysvetli po svojom.Aj betonove stlpiky su svojim sposobom pevne spojenie .Najistejsie bude,ak sa informujes na vasom stavebnom urade,ako to ohodnotia oni,lebo nazorov a skusenosti na nete je neurekom.Niekde uznaju,niekde nie...
    mardz vdaka, uz som pocul o tom, ze co stavebny urad to iny nazor.. no aj napriek tomu, snad su nejake nepriestrelne moznosti, t.j. aj keby bol starosta/stavebny urad totalny oportunista - mozu mi nepovolit polozit na moj pozemok zahradny domcek ? Siete zatial neplanujem viest..

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Trba ist na Obecny urad/stavebny urad a tam sa spýtať čo všetko dovoluju. Kzadý úrad ma iného úradnika a každý robí po svojom u nás mala obec by take dovolilibez stavebného ale v iných nemusia.

    Stavba drobnej stavby bez stavebného povolenia - aké sú možné kontaktné body s pozemkom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.