Zavrieť

Porady

Dodanie služby do ČR

Sme sro, platca DPH. Vystavujeme faktúru za služby pre firmu - platcu DPH v ČR. - Ide o službu - poradenstvo. Táto služba bola poskytnutá tu na Slovensku pre zástupcu firmy ČR.
1.Vystavíme faktúru za služby s odvolávkou "prenesenie daňovej povinnosti"?
2. Táto faktúra nejde do DP k DPH?
3. Musíme vystaviť súhrnný výkaz ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ide o sluzby podla §15 odst.1 (predpokladam, ze to ceska firma objednavala s IC DPH CZ), fakturneho vykazua vystavena bez DPH, odvolavka na prenos danovej povinnosti, nejde do DP k DPH, ale ide do suhrnneho vykazu, takze ano mate povinnost podat SV.
    Manilla áno, jedná sa o českú firmu s IC DPH CZ. Ďakujem.

    Dodanie služby do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.