Zavrieť

Porady

som SZCO 2roky a 5 mesiace,mam narok na podporu,fond v nezam.som platil

Som SZCO 2 roky a 5 mesiace,platim si fond nezamestnanosti(tieto roky),predtym som bol na Urad.prace,kde som sa prihlasil na podnikatelsky zamer(dostal som prispevok na podnikanie),no vsak sa mi nedari,ak by som zrusil zivnost t.j.aj zajtra prihlasil sa na Urad prace,mal by som narok na podporu(v akej vyske a ako dlho?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Platil si celé 2 roky a 5 mesiacov poistenie v nezamestnanosti ?
    Na dávku v nezamestnanosti má nárok poistenec, ak v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky (730 dní)
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 6 mesiacov budeš dostávať 50% VZ za posledné 2 roky pred evidenciou v nezamestnanosti
    Stevo Bodnar cize,ked nemam odpracovane 3roky,nedostanem podporu?ako ste to mysleli
    Mila123 nečítaš???? stačí ti platiť 2 roky.t.j.730 dní......a vznikne ti nárok na PvN
    iné je , že výška podpora v nezamestnanosti sa počíta iba z posledných 2 rokoch......
    Anik 730 dní je 2 roky a nestačí mať odpracované musí byť aj zaplatené
    Stevo Bodnar vdaka,ste super-mohol by som Vam postavit dom od zakladu az po spicku komina,presne podla projektovej dokumentacie,lebo neni komu tu stavat na Vychode.
    veronikasad Odkedy si platíš poistenie v nezamestnanosti ? Nie je súčasťou povinného poistenia a môžeš si ho začať platiť až potom ako si sa stal povinným platitelom odvodov do SP. Nezdá sa mi, že pri dobe ktorú uvádzaš by si mohol splniť podmienku 730 dní poistenia v nez.
    Stevo Bodnar Zdravim,rok predtym som podnikal,takze mi vznikol odvod do soc.poistovni a hned od prveho mesiaca som si platil aj fond nezamestnanosti,takze si myslim zeby som mal mat narok,ked mi tu poradili-platil som 2,5roka
      zbaliť

    som SZCO 2roky a 5 mesiace,mam narok na podporu,fond v nezam.som platil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.