Zavrieť

Porady

Platba v hotovosti za foto sluzby u klienta, staci faktura?

Dobry den prajem,

chcem sa opytat, pokial poskytujem fotograficke sluzby u klienta, a je potrebne aby to zaplatil priamo na mieste fotenia(tj. unho) staci mi vystavit fakturu? Lebo citam, ze je potrebne vlastnit ERP pri fotografickych sluzbach.

Pre upresnenie, fotky bude mat dostupne az nasledujuci den(v elektronickej forme). Dakujem vsetkym za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Ak sa vystaví faktúra a odberateľ ju uhradí na Tvoj účet v banke ERP nepotrebuješ. Pri prijatí peňazí v hotovosti musí byť ERP, aj úhrada faktúry v hotovosti musí ísť cez kasu.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Podnikatel77 Dakujem, este sa vsak chcem opytat. Ako to potom prebieha v takychto profesiach? To je fakt nemozne platit priamo na mieste u klienta, ale je potrebne ho dotiehnut na prevazdku, kde sa nachadza ERP? Ved to znie smiesne.
    jslancik prenosná ERP, ešte si nevidel?
    napr.: http://www.svetpokladni.sk/e-shop/vs...o-500-handy-te
    jslancik mám v tom stále chaos... protichodné informácie. niekto tvrdí, že pri fa za služby stačí ako doklad o úhrade PPD. Za tovar musí byť ERP. Teraz tu niekto tvrdí, že pri každom prijatí v hotovosti treba ERP.
    Katy a R nie je "služba" ako "služba" - zákon definuje presne!
    kn-alka pre každom prijatí hotovosti za tovar a určité služby - zákonom dané: a patria tam aj fotografické služby. Takže pri úhrade tvojich fotografických služieb v hotovosti MUSÍŠ mať reg.pokladňu.
    jslancik Ďakujem. zase som múdrejší. Postupne doľaďujem detaily...
    jslancik OK. bolo by zaujímavé vedieť, podľa čoho sú rozdelené služby a služby. Fotografi sú náchylní zahadzovať faktúry a napr. murári sú čestní a nikdy by nezahodili faktúru zaplatenú v hotovosti oproti PPD?
    Katy a R - čo tak obrátiť sa na zástupcov, ktorých si volil? (tvorcov zákonov) - resp sa k nim pridať! - mimo témy sme už§ ospravelňujem sa.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Služby, pri ktorých musíš mať ERP:
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Podnikatel77 Este raz sa skusim opytat, neviem si predstavit ako to moze fungovat. Dojdem za zakaznikom k nemu domov(ako to robi hocijaky elektrikar a pod.), a chcem od neho platbu v hotovosti. To mam so sebou nosit registracnu pokladnu alebo co?
    kn-alka však už ti tu písali, že existujú prenosné pokladnice, áno, takú prenosnú si musíš zaobstarať a keď ťa vyplatia u zákazníka doma, vytlačíš mu z tej pokladnice bloček.
    Ankaa7 Chcela by som sa opýtať, nenašla som v zozname službu VÝCVIK PSOV alebo HOTEL PRE PSOV, teda nemusím mať ERP? Chápem správne? Alebo si mám ešte prelistovať nejaký zákon či vyhlášku?
    kn-alka netreba ERP
    Ankaa7 Ďakujem za odpoveď. Takže zákazníkovi vystavím faktúru na platbu v hotovosti a uhradí ju cez pokladničný doklad alebo stačí mi vypísať len PPD? Môžem aj ručne?
    kn-alka Stačí len vyplniť príjmový pokladničný doklad - stačí ručne
      zbaliť

    zuzusa je offline (nepripojený) zuzusa

    zuzusa
    Sú aj prenosné pokladne,ktoré používajú napr.stánkari,dajú sa napojiť na nabíjanie v aute.Aj keď osobne si tiež myslím,že poskytované služby by mohli byť kľudne vystavené len fakturačne .Pokladňa je len zbytočné zaťažovanie.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ak mate problem s nosenim ERP, tak si nechavajte uhradit fa na ucet a dostupne ich dajte az po pripisani uhrady...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    ERP treba na fotograficke činnosti s atelierom. Pokial je zadavatel fotograf, čo chodí fotografovat napr.sobáše, tak to sa nerieši takto. Ved on sa stretne so zakaznim na mieste fotografovania a potom 2 dni po sobaši, ked im doručí dielo.
    So zakaznikom treba mat zmluvu o vytvorení diela v zmysle autorskeho zákona. Tam sú aj detaily o tom, ako prebehne platba.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik Prosíme o doplnenie zákona, ktorý to tak rozdeľuje. Ze fotograf s ateliérom potrebuje ERP a fotograf bez ateliéru potrebuje iba PPD.
    duves A čo ti na tom nie je jasne? Koli foteniu sobašov nepotrebuješ živnosť, stačí registracia koli DIČ. Takže nepotrebuješ ani ERP.
    duves http://www.ephoto.sk/forum/32/6107/f...adna/strana-3/
      zbaliť

    Platba v hotovosti za foto sluzby u klienta, staci faktura?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.