Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zákon nepovoľuje žiadnu toleranciu. Povinnosť podrobiť TK a EK sa vzťahuje na všetky vozidlá, ktoré nie sú vyradené z premávky na pozemných komunikáciách dočasne (požiadať treba OÚ dopravy), vyradené natrvalo (OÚ dopravy ho vyradil z úradnej moci), alebo nie sú vyradené z evidencie na polícii.

    „Teda aj na vozidlá, ktoré sú odstavené (aj pokazené) v garáži, či na súkromnom pozemku. Aj v prípade, keď sa na nich nejazdí,“ dopĺňa Čéplő. Voči pokute z OÚ sa možno brániť, namietať, podať odvolanie. Ide o správne konanie. Ak však nekonáte a nekomunikujete, môže dôjsť až k vyradeniu vozidla natrvalo.


    http://kosice.korzar.sme.sk/c/670551...nejazdite.html

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    dopravný inšpektorát pri zaevidovaní vozidla neskúma platnosť TK a EK.. ak vozidlo nebolo zaevidované do 15 dní, stačí predložiť aj čestné prehlásenie, prečo sa tak nestalo (tlačivo majú na DI).. ak si prešvihol aj lehotu 30 dní, tu už bude potrebné absolvovať kontrolu orginality..
    http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu
    pozri si aj zákon 8/2009 Z.z., §116, ale hlavne §117-Zápis držiteľa:
    (1) Pri oznámení zmeny podľa § 116 ods. 1 písm. a) je osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, povinná osobne požiadať orgán Policajného zboru príslušný podľa miesta svojho pobytu alebo sídla o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ, a to do 15 dní odo dňa,keď sa na ňu držba vozidla previedla.
    (3) Ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, nepožiada v ustanovenej lehote orgán Policajného zboru o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ, môže tak urobiť najneskôr do 30 dní odo dňa, keď sa na ňu vozidlo previedlo; pritom je povinná hodnoverne preukázať,že tak nemohla z objektívnych dôvodov požiadať.
    (4) Ak osoba, na ktorú sa držba vozidla previedla, nepožiada orgán Policajného zboru ani do 30 dní odo dňa, keď sa na ňu vozidlo previedlo, o zápis do dokladov vozidla ako držiteľ, je povinná predložiť odborný posudok o kontrole originality vozidla podľa § 116 ods. 5.
    §116 (5) Držiteľ vozidla pri oznámení zmeny podľa odseku 1 písm. b) až d) je povinný na vykonanie evidenčných úkonov predložiť odborný posudok o kontrole originality vozidla s výsledkom "spôsobilé" alebo "dočasne spôsobilé" z dôvodu chybného zápisu údajov v osvedčení o evidencii alebo v evidencii vozidiel nie starší ako 15 dní.

    Kupil som auto a stary majitel ho odhlasi na moje meno, ja som ho neprihlasil v zakonnej lehote lebo nemalo stk a hlavne nebolo a v stave aby cez stk preslo, co ma caka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.