Zavrieť

Porady

Ako podať trestné oznámenie

Dobrý deň,
rada by som sa poradila.
Jedna sprostredkovateľka alternatívneho dodávateľa plynu s mojou mamou pripravila návrh zmluvy. Mama ho však nepodpísala, lebo sa chcela ešte poradiť. Návrh zmluvy ostal u nás doma. Avšak sprostredkovateľka si zmluvu s údajmi mojej mamy odfotila a na základe nich pripravila novú zmluvu, sama podpísala a poslala alternatívnemu dodávateľovi plynu. Ten na základe zneužitých údajov vypovedal zmluvu s pôvodným dodávateľom plynu. V tejto fáze sme zistili, že údaje boli zneužité. Oslovili sme alternatívneho dodávateľa plynu, poslal nám kópiu zmluvy, z kt. je jasné, že zmluvu podpísal niekto iný.
Zvažujeme podanie trestného oznámenia na sprostredkovateľku, kôli zneužitiu údajov mojej mamy a pospisu. Nemáme s podobnými praktikami žiadne skúsenosti. Chcem sa poradiť ako máme postupovať, aké výdavky môžme mať s podaním trestného oznámenia. Mama je staršia žena, je v strese s nových situácií.

vopred ďakujem za každú dobrú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Za trestné oznámenie sa neplatí nič. Treba ísť na políciu a prípad nahlásiť. Oni si ju už preveria a zvážia, či bol spáchaný trestný čin alebo nie.
    Dobrý deň, spáchanie trestného činu sa oznamuje orgánom činným v trestnom konaní, ktorými sú policajt a prokurátor. Stačí teda ísť na najbližšiu policajnú stanicu a oznámiť spáchaný skutok policajtovi. Podanie trestného oznámenia spoplatnené nie je.

    Ako podať trestné oznámenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.