Zavrieť

Porady

problem s wifi

Včera ráno mi doma menili router od rúžových (Tv, internet, pevná linka- nie cez optiku) . Odvtedy sa neviem dostať cez wifi z ntb na net - stále vypisuje "obmedzený prístup" (cez kábel nie je problém). Po viac ako hodinovom telefonáte s podporou ide aspoň tablet, aj keď strašne pomaly - nalogovnie sem mi trvalo takmer 15 minút, toto píšem tiež už nekonečne dlho a už ma nebaví stále sa vracať opravovať preklepy.... Tvrdia mi, že obe moje zariadenia vidia, že sú pripojené a teda chyba je u mňa. Ja neviem, v tomto som totálny laik. Prosím, čo si mám kde v nastaveniach pozrieť (Vista), či je všetko o.k, alebo na koho v BA sa obrátiť? Do výmeny pôvodného routra - bol v prevádzke viac-menej bez väčších ťažkostí takmer 7 rokov, avšak posledne 3 mesiace vypadávali všetky služby a musel sa vždy spraviť reštart až na obnovu pôvodných nastavení - z ntb aj tabletu fungovalo pripojenie na net úplne bez problémov....
P.s. Rno z robotyten text opravimale teraz uz na to nemamnervy.... pisem to uz 18 minut....
P.S.2: Už som ten text opravila, lebo to bolo fakt úplne, že celé zle
Naposledy upravil tictac7 : 06.02.14 at 09:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ píšeš (i keď spomalene) - tak je sieťová karta v poriadku. Problém bude v routeri. Je celkom možné, že sa "bijú" medzi sebou kanály, prípadne, že router ide v inej norme napr. 811.22 g miesto 811.22n
    Typ routera? Predpokladám ADSL (ak od ružových po pevnej).
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tictac7 ADB 3212
    tictac7 vďaka misoft za typ Keďže som si nevedela spomenúť na poradie číslic (krabica aj router doma a ja v práci), musela som použiť uja od gúglov a našlo mi takú fajnovú diskusiu - som fakt nadšená - jeden už má 3. výmenu... Môj problém je úplne bežný problém. Takže, ak to nepôjde, ešte si budem žiadať naspäť poplatok za volanie na to fajnové audiotextové číslo - počítam, že účet bude cez 40 €
    taiko ???? oni maju na HELPDESK audiotext? prasivci !!!
    tictac7 1. minúta 0,60 €, potom sekundová tarifikácia 1 s = 0,01 €
    taiko rozdiel medzi G an N by pri pisani na poradu nezbadal. SKor si myslim, ze mas pravdu s tymi kanalmi
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    tictac, stiahni si program TeamViewer. Dokazem sa potom k Tebe napojit a pozrieme sa na to. ten [rogram se nemusi instalovat, len sa spusti a vytvori medzi tebou a mnou P2P spojene, tak budem vedite na Tvojom PC robit. Spojenie a hesla je jednorazove, takze o bezpecnost sa obavat nemusis. Budem robit na Tvojom PC a Ty budes vidiet vsetko co robim.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tictac7 taiko, vďaka. Som v práci, takže teraz to nepôjde. Technik príde k nám domov okolo 15,00, takže uvidím.... ak nie, tak si dovolím, šťuchnúť s prosbou o pomoc.
    taiko kludne sa ozvi, ked mozeme, pomozeme
    tictac7 problém odstránený! Technik prišiel - vymenil router - rozbehol sa tablet. Ntb stále štrajkoval - skonštatoval, že teda problém bude asi v šifrovaní, čosi pomenil a šlapeeem. Napriek tomu, páni, ďakujem za ochotu pomôcť. Pekný deň želám :-)
    misoft Surfuj veselo a s rozvahou
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.