Zavrieť

Porady

Neskorší odchod na materskú dovolenku

Prosim o radu:Od Mudr. mam papier pre Soc. poist. Mudr. mi potvrdila, ze nastup na MD mám od 12.3.2014 (t.j. 6t pred planovanym pôrodom). Ak mi to zdravie a kondicie dovolia,rada ostanem pracovat az do 31.3.2014 (som v TPP na riadnu PZ, nie zivnostnicka). Avsak - toto udajne oficialne nieje mozne. Udajne sa vsak dá privyrabat popri cerpaniu davok v materstve, t.z. na obdobie pocas 12.3. do 31.3., avsak - so Zamestnavatelom budem musiet mat nejaku "inu" PZ / Dohodu o VP a podobne, na ine funkcne zaradenie, ako na to, z ktoreho som sla na MD(napr. pred tym som robila ako "konzultant pre ĽZ" a na novej PZ /Dohode etc. bude nova funkcia "asistentka vedenia spolocnosti". Okrem toho- udajne je tu "riziko", ze ak by som sla s druhym dietatom potom na MD, tak by sa mi DVZ vypocitaval uz z tohoto druheho prijmu, hoci ten by bol len na obdobie medzi 12.3. az 31.3. Nejestvuje nejaky iny, legitimny spôsob posunut si na soc. poist. cerpanie davok v materstve? Ved štát by toto mohol privítat - lebo ja sa chcem na obdobie 12.3. do 31.3. vzdať naroku na cerpanie Materskych davok, a prihlasit sa az napr. od 1.4.2014. Viete o nejakom spôsobe, ako sa to da, ist na MD neskôr, ako vypísal Mudr. na papieri? Dakujem. hanelore
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nástup na MD si určuješ ty sama! - prečítaj si poučenie .
    lekár určuje PTP . Samozrejeme, že ti určite doporučí ísť 6 týždňov - ale čo už s tebou ? žiadne iné zmluvy netreba.
    Lenže tvoja materská potom bude kratšia - vi´d zák o SP (si to mrkni, nebudem to kopírovať) - §48
    finančne týmto riešením asi veľa nezískaš ?? (zrejme máš iný dôvod)

    Neskorší odchod na materskú dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.