Zavrieť

Porady

Zápach v byte neviem s čoho

Ahoj,



snažím sa zničiť zápach v byte no neviem ani len čo je zdrojom...

pred zápachom som vyprážal červenú cibuľu a trochu by prihorelo, zdá sa my akoby ten dym spustil môj problém ...

pach pripomína tú spálenú cibuľu a spálený olej (naozaj som vyčistil = odmastil všetko)

pach sa viaže akoby na všetky objekty na bavlnu (oblečenie) ale aj kov (zárubne dverí) a tiež v priestore okolo bavny a okolo dveri mám pocit že pri dotiku tíchto miest akoby ten pach prenášam aj ja ...



V mojom byte zacalo zapáchat sklontroloval som vsetky izby neviem urcit z kadial to moze ist... Pach sa postupne preniesol na oblecenie (kym sa vyhýbam páchnucej zone nezapácha) ktore periem, vyhodil som deky z kuchini (aj ked by po oprani Dočasne nesmrdeli), niekedy sa my zda ze prenasam "zapach" dotykom... Kuchyna: Vypol som chladnicku (vycistil nádrzku), potraviny moc neskladujem v kuchyni som umyl dres steny (bez mastnoty) - intezívne miesta kde sa "pach" kumuluje sú zárubne dverí dvere kľučky (kovové)... po umytí špongiou a vyvetraní dočasne zápach zmizne (stále neviem či sa ten pach viaže na miesta ktoré dokola čistím) z kuchyni sa vchádza do obývačky (opäť silný zápach troch inak páchne ale je to to isté akoby; okolo dverý v priestore + mám kožennú sedačku) ... kľučky dvere vyumíval... vyhádzal som všetku bavlnu ktorá páchla...



Obývačka začína tiež smrdieť (v obývačke mám aj počítač - no klávesnicu som drhol v jarovej vode) všetko dočasné a márne.



v byte nieje práčka (ale v pivnici)

obývačke je len koženná sedačka a drevený nábytok...

tapety mám iba na plafone, na steny som lenivý natiahnut ...



Pomôžte my prosím ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ten zápach cítiš iba ty? Opýtaj sa nejakého hosťa. Možno si si to vsugeroval. Koľko dní to cítiš?

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ak to bola Tona, manželka? Ak tona, červenej a len troška ..., tak tam boli hasiči.

    Ak len troška, cibule, červenej? Mohlo by to byť nosom, nos je na hlave.

    Čo otlaky na nohách, je kvôli tomu liečiť hlavu?

    Ale áno, dopad to môže mať na organizmus, človeka.

    Nie všetko vie, čo ho čaká ...? No jedno isto, nepotrebuje bodiek 300.

    L K
    Ahoj,

    Nieje to ani v gatiach ani v hlave - včera som chladničku extra octom umyl a zniesol do pivnice (spustil) - mám pocit že to asi je tou chladničkou (po vypnutí koniec srandy) no zápach sa zmenil dnes stale je, trvá to asi týžden (+ od včera chladnička vonku a intenzita klesa no zostáva to v byte), už nieje tak extrémne no stále my páchne v byte ...

    Problem:

    ak unikal freon z chladničky alebo dáke baktérie / plesne existuje prípravok proti tomu ?

    drží sa to pri kovoch (zárubne dverí) ale aj bavlne (oblečenie) obývačka páchne tiež mám tam kožennú sedačku a samozrejme drevený nábytok...

    viem že keď sa dotknem bodov na ktorých si mislím že "plesne/baktérie" smrdia prenesiem dotikom na iné plochy...

    existujú dáke univerzálne čistiace prostriedky myslím tým na baktérie / freon / plesne...



    Telo som si pozrel (kožné plesne a infekcie by som nemal mat) všetko v poriadku ... (vratane mozgu a to znamená: do takéhoto páchnuceho bytu nepozvem nikoho to treba iba vyčistiť dačím, netrpím ani poruchami alfareceptorov = nesibe my)



    PS.

    trvá to asi týžden

    umývam to jarov, ododnes octom, sem tam pridam aj pracý prach (tekutý)

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    skúsila by som umyť - ak máš - tak digestor, obkladačky v kuchyni, dvierka kuchynskej linky, dlážku, všetko môže byť napáchnuté

    Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

    Ema1
    Skús vyčistiť počítač vnútri od prachu, a ešte nemenil si náhodou predlžovačku, alebo nejaké káble?

    Zápach v byte neviem s čoho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.