Zavrieť

Porady

môže byť domovým dôverníkom SVB aj nevlastník bytu?

Moja priateľka s ktorou bývam je vlastníčkou bytu , ale mňa vlastníci zvolili za domového dôverníka , predseda SVB povedal,že ja ako nevlastník bytu nemôžem byť domovým dôverníkom, ale iba moja priateľka.Keďže moja priateľka pracuje v zahraničí , tak ma splnomocnila,že v jej neprítomnosti ju môžem zastupovať,ale nemôžem chodiť na schôdze SVB a nemám žiadnu právomoc aj keď mám splnomocnenie.Poraďte mi prosím,či aj ja môžem riadne chodiť na schôdze SVB a rozhodovať o veciach v prospech vlastníkov bytov.V byte mojej priateľky mám trvalý pobyt.Ďakujem Šibal
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Myslel som, že dôverníkov mala iba ŠTB
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Definuj, kto je to podľa toho vášho SVB domový dôverník. Taký pojem zákon o vlastníctve bytov nepozná.


Čo by malo byť tvojou náplňou?


Orgámni SVB sú:
1. predseda
2. rada
3, zhromaždenie


Kto má aké právomoci a povinnosti nájdeš v zákone o vlastníctve bytov č. 182/1993 § 7c.


Ak by si mal byť členom rady (to čo ty voláš domovým dôverníkom), tak predseda má pravdu, že členom rady môže byť len vlastník alebo spoluvlastník bytu.


Takže upresni, čo to znemamá "domový dôverník". Možno ťa zvolili za domovníka...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Určite nie dôverník ale zástupca vlastníkov .Zástupcu vlastníkov volia vlastníci bytov, ktorí sa zúčastnia schôdze vlastníkov. A tým môžeš byť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dovernik- bezny vyraz pre zastupcu vlastnikov bytov, prevazne je vzdy za jeden bytovy vchod, ved to dobre viete a ked zastupuje vlastnikov, podla mna by mal byt vlastnikom tiez.
0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

V zákone jednoznačne stoji, že členom rady môže byť len vlastník bytu- takže členom rady nemôžeš byť. Upratovačkou, vyťahárkou,, vrátničkou, či "domovníčkou s kompetenciami upratovačky" môžeš!! byť Predseda má pravdu- nič nemôžeš kontrolovať ani konať v mene SVB. Pripomeň predsedovi nech si ujasní pojmy
To aj Gašparovič môže vypísať niekomu splnomocnenie, nech zaňho robí prezidenta a on si pôjde vegetiť na Rivieru? Zastupovať ju môžeš ako vlastníčku bytu aj na zhromaždeniach( splnomocnenie)- nemôžeš ju zastupovať vo funkcii člena rady SVB
Naposledy upravil mackoivan : 08.02.14 at 08:47
0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

alaya1
dovernik- bezny vyraz pre zastupcu vlastnikov bytov, prevazne je vzdy za jeden bytovy vchod, ved to dobre viete a ked zastupuje vlastnikov, podla mna by mal byt vlastnikom tiez.
tu píšeme o SVB nie o dome pod správou. Ak má dom správcu- komunikuje správca so zástupcami domu - domovými dôverníkmi. Orgány SVB sú jasne v zákone definované
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

aj v mnohych SVB- priamo vedla v bytovke maju "dovernikov".
0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

alaya1
aj v mnohych SVB- priamo vedla v bytovke maju "dovernikov".
Trochu to odľahčím- jedni majú krumple, jedni gruľe, druhí švábky, ale stále sú to zemiaky :-)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Za SVB koná predseda, poprípade člen rady. Neviem načo nejaký dôverník. Ten môže maximálne hlasovať na schôdzi vlastníkov. Ak nie je vlastník, tak ho musí niektorý vlastník splnomocniť.
0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

QUOTE="marjankaj"]Za SVB koná predseda, poprípade člen rady. Neviem načo nejaký dôverník. Ten môže maximálne hlasovať na schôdzi vlastníkov. Ak nie je vlastník, tak ho musí niektorý vlastník splnomocniť.[/QUOTE]
V mene SVB môže konať len predseda= štatutárny zástupca. Člen rady nemá na to kompetenciu. Všetky dokumenty, ktoré by podpísal za SVB len člen rady sú neplatne. Je tam jedná výnimka- v prípade, že sa predseda vzdá funkcie, zastupuje ho počas 3 mesiacov člen rady
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mackoivan
QUOTE="marjankaj"]Za SVB koná predseda, poprípade člen rady. Neviem načo nejaký dôverník. Ten môže maximálne hlasovať na schôdzi vlastníkov. Ak nie je vlastník, tak ho musí niektorý vlastník splnomocniť.
V mene SVB môže konať len predseda= štatutárny zástupca. Člen rady nemá na to kompetenciu. Všetky dokumenty, ktoré by podpísal za SVB len člen rady sú neplatne. Je tam jedná výnimka- v prípade, že sa predseda vzdá funkcie, zastupuje ho počas 3 mesiacov člen rady[/QUOTE]
Presne to som mal na mysli.

§7c
(3) Predsedu odvoláva zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Ak je predseda odvolaný a nie je súčasne zvolený nový predseda, ak sa predseda vzdá funkcie alebo ju nie je schopný vykonávať z iných dôvodov najmenej po dobu troch po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.
Naposledy upravil marjankaj : 09.02.14 at 23:43
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať