Zavrieť

Porady

Kam do KV mám zaradiť bloček z ERP za vrátené obaly s mínusovou sumou?

upravujem otázku: a je potrebné ho zaradiť do KV, keď tam nie je dph? Možno blbá otázka, ale ja som už z toho KV naozaj na prášky, tak sa pre istotu radšej spýtam
Naposledy upravil mizu24 : 10.02.14 at 15:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    ak tam nie je dph, tak sa do KV nezaraďuje.
    mizu24 Ďakujem...

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    § 19 - ... pri dodaní tovaru v zálohových obaloch sa do základu dane nezahŕňa záloha na tieto obaly. Zálohové obaly = odkaz na Zákon 529/2002 o obaloch (prepravky, sudy, fľaše na pivo, minerálku ...) V kontrolnom výkaze sa uvádza základ dane a daň. Na doklade daň nemáte = nemáte čo uviesť do výkazu. A podľa §19 sa do základu dane nezahŕňa záloha na obaly, takže aj základ dane je nula. Záver: Doklad o úhrade/prijatí zálohy na vratné obaly do KV neuvádzať.

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Mám blok z ERP za vrátené obaly s mínusovou sumou a vyčíslenou DPH, mala by som ho zaradiť do C2 a s "0" miesto pôvodného čísla dokladu, že.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    účtovník 007 Áno, patrí takýto doklad do C2 s "0". Do B3 sa nič mínusom nedáva.
    AndreaF podľa mňa blok nemajú v poriadku, nemá tam byť dph! Mali by to opraviť
    deyzi presne tak ten doklad má byť bez dph...
      zbaliť
    tanusik Ak to je s dph...? napr. je to storno (akoby dobropis z ERP) do B3 s mínus. hodnotami..?

    Kam do KV mám zaradiť bloček z ERP za vrátené obaly s mínusovou sumou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.