Zavrieť

Porady

Vyzva na vystahovanie z bytu

Ahojte,pisem v mene svojej znamej. Sudom.uz ma schvalene,ze jej byvaly manzel ma vystahovat byt, ona ma povinnost mu najst nahradne byvanie 1.izbovy byt s tym ze ma na vystahovanie 30 dni.ma mu to pisomne dorucit.prosim vas viete mi pomoct sformulovat vyzvu/ oznam v ktorom mu oznamuje ze na zaklade sudneho rozhodnutia ma ten byt opustit.asi by tam mala dat aj adresu toho noveho.bytu,vsak? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Celkom jednoduchý text:
    Výzva na vysťahovanie.

    Na základe rozhodnutia súdu ................... Vám nariaďujem, aby ste sa do xxx.xxx vysťahovali a uvoľnili priestor (byt) ........... spolu so svojim osobným majetkom. Zároveň majiteľovi ste povinný odovzdať všetky kľúče od priestoru a všetko to, čo súviselo s užívaním priestoru (byt).
    Zároveň vám bolo pridelené náhradné bývanie na .........................., kde ste povinný spísať nájomnú zmluvu.


    Ak nebudete rešpektovať nariadenie súdu zo dňa....... a neuvoľníte priestor, budete vysťahovaný násilím (aj za doprovodu polície) a prípadné škody si budete znášať sám.

    ......................

    A poslať mu to doporučene. Pre vlastné krytie, že mu výzva bola zaslaná.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dmc Nájomca, ktorý má byt vypratať, je povinný uzavrieť zmluvu o bytovej náhrade do 30 dní od doručenia písomného vyhlásenia oprávneného o zabezpečení bytovej náhrady. Nárok povinného na bytovú náhradu však zanikne, ak nájomnú zmluvu bezdôvodne neuzavrie.

    A aj formulacia - "budete vysťahovaný násilím - Myslim ze vystahovanie (vypratanie nehnutelnosti) sa realizuje "exekuciou" a maximalne tak za asistencie Policie. Policia nasilim nevystahuje nikoho -ale je tam (ak exekutor poziada) na ochranu exekutora ktory vykonava exekuciu vyprataním nehnutelnosti.

    nejake info ohladom tohoto problemu:
    http://www.trh.sk/clanky/pravna-pora...nosti-203.html
    misoft Len tak na okraj - vysťahovanie násilím - exekúcia teda podľa teba nie je násilné vysťahovanie? Ja som toho názoru, že ak násilím, tak aj exekúcia je istou formou násilia - on sa nechce vysťahovať, exekútor ho však donúti, práve tým násilím. A policajti sú na ochranu exekútora a prípadne i na ochranu majetku.

    A prípadné škody - čo tak aj náklady na exekútora?


    A ešte niečo. Bývalý ex- má súdom NARIADENÉ - je to súdne rozhodnutie. Ona mala zabezpečiť bytovú náhradu/ náhradné bývanie. Ona svoje splnila. Teraz on by mal svoje splniť. Ak tak neurobí - je to marenie výkonu úradného rozhodnutia. Tu sa už nebude s nim exekútor baviť - rovno polícia, pretože nerešpektuje rozhodnutie súdu a to je trestné.
    dmc reagoval som na spojenie "bude vystahovany nasilim (aj za doprovodu policie)" - vobec netvrdim ze nejmoze ist o formu "nasilia" len som objasnil vase spojenie s tym ze Policia nebude nikoho nasilim vypratavat pretoze s Vaseho vyjadrenia som nadobudol dojem ze je to tak.
      zbaliť

    Vyzva na vystahovanie z bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.