Zavrieť

Porady

Kam zaradiť službu MIAG - Metro Švajčiarsko

Otázka hlavne pre tých, ktorí dodávajú do METRA
Pod aký typ služby ste zaradili odmenu ktorú si určitým percentom strháva Švajčiarska firma /tretie štáty/ MIAG pri "avíze o platbách" za úhradu Vašich faktúr.
1. jedná sa o služby podľa § 15 ods 7 a 8/c nasledne § 69 ods. 3 (uvádza sa na r.10 daňového priznania). V tomto prípade mi bude chýbať doklad podľa § 74 aby sa mohla daň uplatniť na riadku 18 daňového priznania.
2. alebo sa jedná o finančné služby podľa § 39???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Ja túto službu účtujem na účet 548, nakoľko mi klientka tvrdí, že ide o určitý druh bonusu, a moja suma bonusov musí sedieť s ich centrálnou evidenciou. Ale to je problém účtovncýh postupov. Celý rok 2004 som to však účtovala ako brutto sumu bez DPH, keďže oni si ju počítajú ako 1% z uhradených faktúr. Pobočka v ČR si však z tejto odmeny uplatňuje DPH, pričom si sami vyrábajú doklady splňajúce podmienky na odpočet DPH a teraz to vyzerá tak, že budem musieť urobiť dodatočné DP k DPH a túto DPH-čku odpočítať. Bude to správny postup? Som z tých ich bonusov už mimo.

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Ja túto službu účtujem na účet 548, nakoľko mi klientka tvrdí, že ide o určitý druh bonusu, a moja suma bonusov musí sedieť s ich centrálnou evidenciou. Ale to je problém účtovncýh postupov. Celý rok 2004 som to však účtovala ako brutto sumu bez DPH, keďže oni si ju počítajú ako 1% z uhradených faktúr. Pobočka v ČR si však z tejto odmeny uplatňuje DPH, pričom si sami vyrábajú doklady splňajúce podmienky na odpočet DPH a teraz to vyzerá tak, že budem musieť urobiť dodatočné DP k DPH a túto DPH-čku odpočítať. Bude to správny postup? Som z tých ich bonusov už mimo.

    Kam zaradiť službu MIAG - Metro Švajčiarsko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.