Zavrieť

Porady

Co s otcom alkoholikom ?

Zravim,
Zijem v jendom dome s rodicmi, zivot nam vsak velmi strpcuje otcov alkoholizmus. Denno denne je opity, samozrejme s domacnostou nepomaha, neberie ohlad na nas (neustale trieskanie dverami v noci, telka pustena nahlas celu noc) stale podpichuje mamu, ktora ked mu oponuje hned na nu krici Zle to znasa hlavne mama ktora je z toho na prasky.
Rodicia sa pred par rokmi rozviedli, mama si od toho slubovala zlepsenie.
Fyzicke potycky mal odtvedy len somnou ale uz si uvedomil, ze uz nie som male dieta, takze aspon ohladom toho je klud.
Podarilo sa ho horko tazko nahovorit nech ide k lekarovy samozrejme o lieceni pocut nechce a na slovensku nie je ziaden liek, tak sme mu mesacne dovazali liek zo zahranicia. Nezaberalo, ked pil prvy krat po uzitibolo mu hrozne zle, odvtedy nic, pil dalej ako predtym.

Dom je od rozvodu napisany na moje meno. V darovacej zmluve je uvedene, ze im musim dozivotne umoznit byvanie v dome. V LV nie je uvedene ziadne bremeno. Tak som rozmyslal ci by sa ho nedalo nejak chytit s tym domom, nejde o to, ze bysom ho chcel vyhodit, ale je mi luto hlavne mami ked vidim ako trpi.
Usporiadat
vodniksro vodniksro

vodniksro je offline (nepripojený) vodniksro

peeter22 - nie som odbornik (pravnik, lekar, psycholog...), ale co ti viem urcite povedat (napisat) je, ze alkoholik si neprizna, ze je alkoholik a ze ma problem. Stale bude tvrdit, ze on problem nema, mate ho vy. Takze citove vydieranie urcite nepomoze. Akurat, co mozes ocakavat je reakcia typu - to si ale vdacny syn.... Pokial on nechce s alkoholom prestat, tak to pojde stale iba dolu vodou. Oponovat opitemu je v principe zbytocnost, to ho len viac vydrazdi k dalsiemu podpichovaniu, zurivosti.... Az sa jedneho casu upije k smrti. Nie som si ista, ci si on vobec uvedomuje, ze vam svojim spravanim, ked je opity, ublizuje. Skuste sa poradit este raz s lekarom, co s otcom (bez otca, aby ste mali info, co a ako....). Ambulantna liecba v ziadnom pripade nepomoze, to ti viem zarucit urcite a vlastne ste sa o tom uz presvedcili aj sami, kedze aj napriek tomu, ze mu bolo strasne zle, v piti pokracoval...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať