Zavrieť

Porady

Diéty SZČO v zahraničí menej ako 180 dní

Dobrý večer, prosím o pomoc. Celý deň sa dnes s tým trápim, prečítala som veľa príspevkov ale ani v jednom som nenašla odpoveď na moju otázku, alebo ak bola, tak som zákonom nerozumela.
Manžel je SZČO a v roku 2013 od mája do polovičky septembra vykonával práce v Rakúsku. Na dni to vychádza cca 20-23 dní v mesiaci, víkendy chodil domov. Môže si uplatniť nejaké stravné, či diéty?
Od tej polovičky septembra už chodil za prácou do Bratislavy. Ďakujem veľmi pekne za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    v jeho prípade si určite môže vyrátať diety nakoľko dlhodobo nepracoval len v Rakúsku. Predpokladám, že aj predtým pracoval inde. Keď je zmena pracoviska je to v pohode.
    anina191 Ďakujem krásne, moc ste mi pomohli. A ešte prosím otázočku, na akom doklade si môžem tieto diéty vyrátať? Vyúčtovanie cest. výdavkov?
    balunka a kedy by to bolo už dlhodobo ?

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Idem s podobnou otázkou aj ja SZČO pracoval na SK živnosť 137 dní v nemecku, 48 dní v poľsku a 19 dní na SK iné mesto ako sídlo. Má aj on nárok na diety? Môžem mu rátať náklady aj na súkromné auto, ktorých chodil do zahraničia a mal zaplatenú daň z MV 2013? A ak mu môžem dať tie diéty stačí to interným dokladom - ako výdavok. Ďakujem pekne

    Diéty SZČO v zahraničí menej ako 180 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.