Zavrieť

Porady

osobný automobil alebo úžitkové vozidlo , Peugeot 206, 2 nápravy, 0,985tony :),2013

Daň z motorových vozidiel pre zdaňovacie obdobie roku 2013 pre Trenčiansky kraj definuje osobný automobil alebo úžitkové vozidlo a podľa toho má vyrúbenú daň. Pri osobných automobiloch podľa zdvihového objemu motora. Pri úžitkových vozidlách má vyrúbenú základnú sadzbu dane a prípadnú zníženú sadzbu dane podľa toho či vozidlo je schválené podľa normy EURO3 a inú podľa EURO4, EURO5.
Mám Peugeot 206 dátum typového schválenia rok 2002 a v riadku 49 technického preukazu nie je nič a zdvihový objem 1126cm3.
Mám použiť za rok 20132 daň pre osobné automobily trenčianskeho kraja 81,00€ (riadok 10 daň.priz.motvoz DPMV) alebo aj zníženú sadzbu dane 73,02 € (riadok 11 DPMV) ? Uvedené je v dokumente http://www.tsk.sk/buxus/docs//vzn/vz...nenie_2011.pdf
Peugeot 206 je osobný automobil, ale keď sa na neho pozriem tak môže byť aj ako úžitkové vozidlo s 2mi nápravami s hmotnosťou 0,985 tony a max. prípustnou hmotnosťou 1,405 tony . Pravdepodobne je podľa emisií v EURO3 ale keďže v techničáku nemá na riadku 49 nič a ďalej len emisie v riadku 51 CO 0,828gkm-1 HC 0,092 gkm-1 NOx 0,022 gkm-1 .
Poradíte mi niekto ? Načo platiť väčšiu daň za osobný automobil než za úžitkové vozidlo ?
Kde je definovaný osobný automobil a úžitkové vozidlo v ktorom zákone, paragrafe, technickom preukaze a pod. ?
Ako preukážem , že automobil je EURO3 resp. vyššie ?
Alebo teda len zaplatím 81,00€ a budem tvrdiť že Peugeot 206 bol a je osobný automobil aj keď je to podľa mňa len hovorené slovo.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nemozes si vyberat ci ches platit za osobne alebo uzitkove - platis podla toho co mas uvedene v TP

    kategoria M1 - v DPzMV uvadzas kategoriu M, druh vozidla 1 - osobne, sadzba podla cm3
    kategoeria N1 - v DP uvadzas kategoriu N, druh vozidla 2 - uzitkove, sadzba podla hmotnosti

    viac info najdes v zakone 582/2004, v pouceni k DPMV, na stranke FS a aj tu na porade - hore mas vyhladavac

    ci mas EURO3 zistis z TP

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    V technickom preukaze sa pozri do kolonky č. 1, prípadne č. 2 !!!!

    My vo firme máme Peugeot 206 1,6 CC a v technickom v riadku č.1 je napísané: osobný automobil

    osobný automobil alebo úžitkové vozidlo , Peugeot 206, 2 nápravy, 0,985tony :),2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.