Zavrieť

Porady

Zrusenie pracovneho miesta a preradenie na ine

Chcela som len vediet,ci musim prijat to miesto alebo ci mozem ziadat o vypoved z odstupnym,mala by som mat narok na 2 mesacne a ci by mi dali vypoved hned po PN alebo musim odpracovat vypovednu dobu
Naposledy upravil jeane1976 : 27.02.14 at 14:30
8 komentárov     zbaliť
Tweety a čo s tým?
kopretinka vymazané?
jeane1976 13.2. som prosila o radu,nik sa neozval tak som to cele vymazala..neviem ako sa vymaze moj prispevok,tak aspon text som dala prec
Tweety text sa nemaže
kopretinka mala si otázku posunúť,tu je denne milion nových otázok,veľa z nich sa opakuje,možno stačilo iba pohľadať.
Chobot TU je pôvodné zadanie:

Dobry den,poradaci-chcela by som sa informovat ohladom jednej veci-momentalne som na PN-od 28.11.2013,vo firme,kde pracujem som zamestnana od 2.9.2011-najprv to bolo cez agenturu a po pol roku-teda konkretne ku dnu 1.4.2012 som presla pod firmu,kde som podpisala 1 rocnu pracovnu zmluvu a po roku som podpisala zmluvu na dobu neurcitu,ktora trva dodnes.Vcera mi bolo formou sms od mojej nadriadenej "povedane",ze moje miesto rusia(zo 4 zmien budu len 3 a samozrejme kedze som dlhsie PN tak koho vyhodia-no predsa mna...) a ze ma posuvaju do vyroby.Mozu toto spravit?Oznamit mi to cez sms-ku?A ako je to zo mzdou,na preradenom mieste budem mat ovela mensiu mzdu,ako na mieste,kde som doteraz robila,no ja potrebujem zarobit tak isto,ako som zarobila doteraz.Mozem to miesto odmietnut a ked mi daju vypoved,dostanem odstupne?Chcela by som zostat na PN do 1.4.2014,vtedy budem vo firme-teda pod firmou pracovat 2 roky.Dakujem za Vasu odpoved,Jana

Je to ešte aktuálne? Potrebuješ ešter poradiť?

Vieš, v tej záplave otázok (ktorý su mnohokrát tak banálne, že by zadávateľovi stačilo použiť Googel - tým nemyslím teraz teba, ale keby si si vyhľadala staršie témy ohľydne výpovedí a preradenia, tak by si odpoveď našla) sa stane, že sa niektorá prehliadne. Treba preto zadak k otázke komentár s textom "posúvam" a tým sa otázka zaktualizuje a niekto si ju možno všimne.
jeane1976 Ja som to hladala vsade,ale konkretnu odpoved-teda aspon pribliznu som zial nenasla,preto som napisala svoj konkretny problem..o a co sa tyka posuvania atd.. nechodim sem casto,len ked si uz fakt neviem dat z niecim rady,takze som nemala ani tusenia o nejakom posuvani a pod..sa ospravedlnujem,ze tu v tomto neviem chodit :-(
Chobot Nevadí, nabudúce už budeš vedieť. Aj to, že keď nikto hneď neodpovie, neznamená to, že ti nikto nechce poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    O výpoveď sa nežiada, tá sa len dostáva. Ak ťa chce zamestnávateľ preradiť, v zásade môže len s tvojím súhlasom. Ak nesúhlasíš a iné vhodné miesto nie je, môžeš dostať výpoveď. Pri výpovedi podľa §63-tzv. organiz. dôvody, tu nárok na odstupné vzniká, rovnako aj pri dohode z rovnakých dôvodov. Pri výpovedi je VD, počas nej môžeš byť DPN.
    jeane1976 (Dnes 15:17) ?
    ale budem musiet odpracovat vypovednu dobu?Ja sa tam uz nechcem vratit,chcem byt do 1.4. na pn a potom chcem aby mi dali odstupne,mala by som mat uz narok na 2 mesacne odstupne..ale tak aby som tam uz nemusela ist..ako by to bolo najlepsie spravit?Dakujem za odpoved

    Veď som napísala, že počas plynutia VD môžeš byť DPN.
    Naposledy upravil Tweety : 01.03.14 at 13:23
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jeane1976 Dakujem za odpoved.Ja uz som bola oboznamena z personalneho,ze ked sa vratim z PN tak dostanem vypoved,moje miesto zrusili a druhe pre mna momentalne nemaju
    kopretinka máš nárok na odstupné,nepodpisuj dohodu,ak by ti ju núkali.
    jeane1976 ale budem musiet odpracovat vypovednu dobu?Ja sa tam uz nechcem vratit,chcem byt do 1.4. na pn a potom chcem aby mi dali odstupne,mala by som mat uz narok na 2 mesacne odstupne..ale tak aby som tam uz nemusela ist..ako by to bolo najlepsie spravit?Dakujem za odpoved
    jeane1976 ?
    kopretinka napísala som odkaz Tweety,vydrž......
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Hej , zažil som to .....ale keď mi to sám najvyšší oznámil , veru som nemal dobrý deň ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Jááááj - vtedy sme len huby a krok mohli držať.....
    Mne tiež takto "ponúkali" - tri možnosti.... na funkcii, ale 150km od rodiny; s funkciou dole, ale o 2000Sk dole; civil...... vieš, čo som vybral.....
    jeane1976 čo?civil?
    misoft Kua - ako si to uhádla?
    buchač Kua ...ja som si bodák do riti zabodol a vzal ponúkané miesto ...
    Musel som vydržať kvôli objektívnym príčinám ...že výpočet výsluhy ...
    misoft Vieš - bral by som možnosť jedna, lenže tá možnosť jedna mala trvanie 1 rok (potom to tam zaniklo - všetko). A zase by nadišlo jedna, alebo tri.
      zbaliť

    Zrusenie pracovneho miesta a preradenie na ine

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.