Zavrieť

Porady

Garazove statia zapisane na liste vlastnictva ako nebytove priestory

Zdravim poradaci,

zaujima ma vas pohlad na vec. Ak nieco je oznacene ako garazove statie, teda na zemi vymalovane pruhy, nema sa to v katastri evidovat ako nebytovy priestor - garaz. Tu snad budete so mnou suhlasit.

Co ale v tom pripade, ak kataster naozaj eviduje garazove statie ako nebytovy priestor a pritom skutocnost je ina? A ze babo rad

Vdaka za kazdy postreh

EDIT: 17.2.2014 15:00

Geneza a zhrutie diskusie:

1. Na samom zaciatku nasej problematiky je bytovy, ktory ma na LV uvedenych 51 bytov a 44 garazi-nebytovych priestorov

2. Dalej v problematike vystupuje kolaudacne rozhodnutie z 03/2005, v ktorom pod nasim domom bola koladovana garaz so 44 garazovymi statiami. Dom ma stale 51 bytov a 44 NP zapisanych na LV.

3. Po oboznameni sa s rozsudkom NS SR č. č.10/Sžr/88/2011, ktorym sa sud stotozinil s nazorom zalovaneho (kataster), ze garazove statia nie su predmetom evidovania v katastri nehnutelnosti, sme podali ziadost o opravu chyb v katastralnom operate podla § 59 katastralneho zakona, ku ktorej sme prilozili kopiu koladucneho rozhodnutia (kuk kataster, bolo to inak skolaudovane)

4. Kataster nam oznamil, ze zacal konanie o oprave chyby, kde toho popisal vela, no podstata je ta, ze toto konanie zamietne ako neopodstatnene (oficialne este nevydal rozhodnutie k dnesnemu dnu), pretoze neexistuje chyba medzi zapisom v katastri a listinami predlozenymi na zapis. Cudujme sa spolu tvrdeniu katastra, ze kolaudacne rozhodnutie do katastra nikto nikdy nevlozil, preto nie je co opravovat. Kataster zaroven tvrdi, ze 44 NP bolo zapisanych na zaklade zmluvy o vystavbe nasho bytoveho domu, kde su naozaj takto aj uvedene, slovom, textom "nebytove priestory (garazove boxy v suterene domu)".

5. Kataster zaroven odporucil vlozit kolaudacne rozhodnutie do katastra zaznamom, tak sme podali navrh na zaznam, ku ktoremu sme opat prilozili kolaudacne rozhodnutie (o tomto kataster ku dnesnemu dnu nerozhodol)

6. V oznameni o zacati konania kataster tvrdi, ze ku kolaudacnemu rozhodnutiu na zapis zaznamom je nutne predlozit aj technicke podklady, na zaklade ktorych budu prepocitane spoluvlastnicke podiely (asi mal namysli iba garaze)
7. ..... cakame na zapis kolaudacneho k nasmu LV.
Naposledy upravil jefrey.mayer : 17.02.14 at 13:03
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Myslím si, že garážové státia v bytovom dome by sa mali posudzovať rovnako. Jeden nebytový priestor - jeden hlas. Ak je garáž v spoluvlastníctve viacerých (podiel podľa veľkosti plochy státia), tak všetci spolu majú jeden hlas a ak sa rozhoduje o dome, mali by sa hlasovaním dohodnúť, ako.
1 0
jefrey.mayer jefrey.mayer

jefrey.mayer je offline (nepripojený) jefrey.mayer

Kvaka
Myslím si, že garážové státia v bytovom dome by sa mali posudzovať rovnako. Jeden nebytový priestor - jeden hlas. Ak je garáž v spoluvlastníctve viacerých (podiel podľa veľkosti plochy státia), tak všetci spolu majú jeden hlas a ak sa rozhoduje o dome, mali by sa hlasovaním dohodnúť, ako.
Presne tak. Uz len musime zmenit nase LV tak, aby to nebolo 44 garazi, ale iba jedna so 44 podielmi.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tá zadávateľka, čo riešila DP z nehnuteľnosti, tiež mala garážové státie vyjadrené zlomkom, pričom na LV bola celková plocha garážových státí a jej podiel činil nejaké m2, ktoré zapisovala do DP ako nebytový priestor.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jefrey.mayer
Chobot
Takže ide o to hlasovanie a pomer hlasov. To môže byť problém nielen u teba a nie len v prípade garážových státí. V objekte - bytovom dome, kde mám garáž, je 60 bytov a 150 garáží. Niektoré vlastníci bytov sú aj vlastníkmi garáží, ale v podstate platných hlasov "garážnikov" je podstatne viac. Takže ak by chceli, tak garážnici teoreticky poľahky prehlasujú vlastníkov bytov - napr. neschválenie zatepľovania. Našťastie zatiaľ vždy sa dospelo k nejakej rozumnej dohode (napr. ak sa menili garážové brány, tak sa na to poskladali garážnici, aby zbytočne nezaťažili FO celého domu.
Este otazka na Teba.... Chapem spravne, ze tam mate iba jednu garaz a ta ma 150 garazovych stati?
Mate to takto zapisane aj na LV, ze ide o jeden nebytovy priestor, ktory ma 150 spoluvlastnikov?
Nie, tu ide o skutočné garáže ohraničené stenami a garážovou bránou. V tomto objekte nemáme garážové státia, je to obytný dom starý asi 10 rokov. Mám pocit, že tie garážové státia sú novší fenomén. V tom čase, keď sa staval (resp. začal stavať - trvalo to niekoľko rokov....) tento obytný dom s garážami, domy ešte nemali v podzemí bežne garážové státia.

Išlo mi len o to, ukázať, že nie len vlastníci garážových státí môžu mať väčšinu hlasov, ale môže sa to stať aj v prípade garáží. A každá garáž je samostatný nebytový priestor, každý vlastník garáže má 1 hlas.
0 0
jefrey.mayer jefrey.mayer

jefrey.mayer je offline (nepripojený) jefrey.mayer

Žabinka
Je tam 12 garážových státí, pod úrovňou terénu.. Sú to iba vyznačené miesta.. Na LV sú aj poschodia posunuté: 1 p. je vlastne prízemie, čiže 1 podlažie.. 2 p. je 1 poschodie, čiže 2 podlažie..
Zabinka,
stavebny urad skolaudoval tie statia ako samostatne garaze ked ich mate ako samostatne nebytove priestory zapisane?
0 0
jefrey.mayer jefrey.mayer

jefrey.mayer je offline (nepripojený) jefrey.mayer

Chobot
jefrey.mayer
Chobot
Takže ide o to hlasovanie a pomer hlasov. To môže byť problém nielen u teba a nie len v prípade garážových státí. V objekte - bytovom dome, kde mám garáž, je 60 bytov a 150 garáží. Niektoré vlastníci bytov sú aj vlastníkmi garáží, ale v podstate platných hlasov "garážnikov" je podstatne viac. Takže ak by chceli, tak garážnici teoreticky poľahky prehlasujú vlastníkov bytov - napr. neschválenie zatepľovania. Našťastie zatiaľ vždy sa dospelo k nejakej rozumnej dohode (napr. ak sa menili garážové brány, tak sa na to poskladali garážnici, aby zbytočne nezaťažili FO celého domu.
Este otazka na Teba.... Chapem spravne, ze tam mate iba jednu garaz a ta ma 150 garazovych stati?
Mate to takto zapisane aj na LV, ze ide o jeden nebytovy priestor, ktory ma 150 spoluvlastnikov?
Nie, tu ide o skutočné garáže ohraničené stenami a garážovou bránou. V tomto objekte nemáme garážové státia, je to obytný dom starý asi 10 rokov. Mám pocit, že tie garážové státia sú novší fenomén. V tom čase, keď sa staval (resp. začal stavať - trvalo to niekoľko rokov....) tento obytný dom s garážami, domy ešte nemali v podzemí bežne garážové státia.

Išlo mi len o to, ukázať, že nie len vlastníci garážových státí môžu mať väčšinu hlasov, ale môže sa to stať aj v prípade garáží. A každá garáž je samostatný nebytový priestor, každý vlastník garáže má 1 hlas.
Ak ide o skutocnu garaz, teda ma ohranicenie a vstup, potom suhlasim, je to nebytovy priestor a ma byt zapisany na LV. A ako tvrdis, ak je to nebytovy priestor, opat suhlasim, ma mat jeden hlas.
Takze vy ste so svojimi garazami "v cajchu", my nie a cheme to napravit. Je predsa nemyslitelne, aby ten, co ma na zemi vymalovane 2 pruhy mal rovnaky plnohodnotny hlas ak ten co vlastni napr. 3izb byt
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ak platia rovnako do fondu opráv ako byt, majú aj rovnaké práva.
0 0
jefrey.mayer jefrey.mayer

jefrey.mayer je offline (nepripojený) jefrey.mayer

Mária27
Ak platia rovnako do fondu opráv ako byt, majú aj rovnaké práva.
Nesuhlasim.

Prava a povinnosti vlastnika definuje zakon alebo zmluva o vykone spravy (alebo SVB), nie to, ci plati do fondu rovnako ako vlastnik bytu. Vyska prispevku do FPUaO zavisi od velkosti spoluvlastnickeho podielu a od vysky prispevku sa uz vobec neodvijaju prava vlastnika
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

jefrey.mayer
Zabinka,
stavebny urad skolaudoval tie statia ako samostatne garaze ked ich mate ako samostatne nebytove priestory zapisane?
tak to teda netuším, ako to bolo skolaudované..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jefrey.mayer

Ak ide o skutocnu garaz, teda ma ohranicenie a vstup, potom suhlasim, je to nebytovy priestor a ma byt zapisany na LV. A ako tvrdis, ak je to nebytovy priestor, opat suhlasim, ma mat jeden hlas.
Takze vy ste so svojimi garazami "v cajchu", my nie a cheme to napravit. Je predsa nemyslitelne, aby ten, co ma na zemi vymalovane 2 pruhy mal rovnaky plnohodnotny hlas ak ten co vlastni napr. 3izb byt
Ale to isté môžeš povedať aj o tých garážnikoch. Prečo by mal mať vlastník garáže o výmere 16 m2 mať rovnaké hlasovacie právo, ako vlastník bytu, čo vlastní aj 100 m2?

Alebo aj o bytoch navzájom - jeden má byt o rozlohe 50 m2 a druhý o rozlohe 120 m2. Ten druhý prispieva do FO viac než dvojnásobne ako ten prvý, ale na hlasovaniach majú ich hlasy rovnakú váhu - t.j. iba 1 hlas. Prečo ten s väčším bytom nemá silnejšie hlasovacie právo? Tak ako je to napr. u akciových spoločnostiach?

Lebo to zákon o vlastníctve bytov a nebytových priestorov takto nastavil.

Spravodlivé by to bolo vtedy, keby mal každý toľko hlasov, aký je jeho spoluvlastnícky podiel na nehnuteľnosti.

Takže späť k tvojmu problému - ak doba ukázala, že v praxi sa môžu zapisovať garážové státia ako samostatné nebytové priestory, tak bohužiaľ vznikne situácia, že majitelia budú mať za každé garážové státie 1 hlas. Inak z pohľadu veľkosti plochy nie je veľký rozdiel, či ide o garážové státie lebo garáž. Keby na tom tvojom podlaží, kde sú garážové státia postavili steny, tak vznikne 44 garáží a bude tam 44 vlastníkov, ktorí majú 44 hlasov.

Inak problém pri hlasovaní by bol, aj keby tí 44 mali jeden hlas. To akože najprv majú medzi sebou hlasovať a potom výsledok ich hlasovania bude ten 1 hlas za alebo proti?

My tu môžeme o tom diskutovať, ale zmeníš to jedine tak, že dáš podnet na súd a preukážeš tvoje tvrdenie. Ak je to raz zapísané tak ako to je, pochybujem, že presvedčíš vlastníkov, aby to zmenili (najmä v ich neprospech). Zaplatili za tie státia nemalé peniaze, tak sa výlučného vlastníctva nevzdajú len tak ľahko.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

jefrey.mayer
Mária27
Ak platia rovnako do fondu opráv ako byt, majú aj rovnaké práva.
Nesuhlasim.

Prava a povinnosti vlastnika definuje zakon alebo zmluva o vykone spravy (alebo SVB), nie to, ci plati do fondu rovnako ako vlastnik bytu. Vyska prispevku do FPUaO zavisi od velkosti spoluvlastnickeho podielu a od vysky prispevku sa uz vobec neodvijaju prava vlastnika
Veď o to ide, len zjednodušene napísané.
1 0
jefrey.mayer jefrey.mayer

jefrey.mayer je offline (nepripojený) jefrey.mayer

Chobot,
ked to tak raz nastavil zakonodarca, pricom nehladel na metraz, respektujme to, hoci s tym mozme alebo nemusime suhlasit, alebo polemizovat preco, preco, preco.
Myslim, ze to doba nepriniesla, aby kataster zapisoval garazove statia a v nasom pripade to bol prachsprosty kalkul zo strany tych, ktori tento stav navodili - ziskat vacsinu pri hlasovani.
V kolaudacnom rozhodnuti k nasej garazi sa hovori, ze sa do uzivania dala jedna garaz so 44 garazovymi statiami.
Problem je ten, za kataster to zapisal na zaklade zmluvy o vystavbe domu, kde si to developer uviedol, ze to budu garaze/nebytove priestory. Nemusim asi spominat, ze zmluva o vystavbe predchadzala koladacnemu rozhodnutiu.

Je mi jedno ake mali dovody preco sa nakoniec zrealizovali iba statia a nie plnohodnotne, povedzme murovane garaze kazda so svojou branou.

V konecnom dosledku kolaudacne rozhodnutie znie na 44 stati nie garazi.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jefrey.mayer
Chobot,
ked to tak raz nastavil zakonodarca, pricom nehladel na metraz, respektujme to, hoci s tym mozme alebo nemusime suhlasit, alebo polemizovat preco, preco, preco.
Myslim, ze to doba nepriniesla, aby kataster zapisoval garazove statia a v nasom pripade to bol prachsprosty kalkul zo strany tych, ktori tento stav navodili - ziskat vacsinu pri hlasovani.
V kolaudacnom rozhodnuti k nasej garazi sa hovori, ze sa do uzivania dala jedna garaz so 44 garazovymi statiami.
Problem je ten, za kataster to zapisal na zaklade zmluvy o vystavbe domu, kde si to developer uviedol, ze to budu garaze/nebytove priestory. Nemusim asi spominat, ze zmluva o vystavbe predchadzala koladacnemu rozhodnutiu.

Je mi jedno ake mali dovody preco sa nakoniec zrealizovali iba statia a nie plnohodnotne, povedzme murovane garaze kazda so svojou branou.

V konecnom dosledku kolaudacne rozhodnutie znie na 44 stati nie garazi.
A kto je vlastníkom tých 44 státí? Je tam jeden vlastník ,ktorý má 44 hlasov, alebo to je 44 vlastníkov, každý s jedným hlasom?
0 0
jefrey.mayer jefrey.mayer

jefrey.mayer je offline (nepripojený) jefrey.mayer

Chobot
A kto je vlastníkom tých 44 státí? Je tam jeden vlastník ,ktorý má 44 hlasov, alebo to je 44 vlastníkov, každý s jedným hlasom?
Je to jedna a ta ista osoba
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jefrey.mayer
Chobot
A kto je vlastníkom tých 44 státí? Je tam jeden vlastník ,ktorý má 44 hlasov, alebo to je 44 vlastníkov, každý s jedným hlasom?
Je to jedna a ta ista osoba
Tak ale stým si mal začať, že v tomto je problém. Myslím, že by sme lepšie pochopili, o čo ide a ušetrilo by sa veľa filozofovania a špekulovania okolo toho. Nechápem, prečo zadávatelia nenapíšu hneď na začiatku podstatu problému, ale pýtajú sa všeobecne.

Na katastri to nezmeníš, keď je to raz zapísané a skolaudované. A myslím, že nie ste jediná bytovka, ktorá to má tak. Na naše katastrálne územie teraz nefunguje katastrálna mapa. snáď ju spojazdnia cez víkend.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja by som sa snažila urobiť opravu v katastri, tam by sa mal zapísať stav podľa kolaudačného rozhodnutia, ako píšeš:
V kolaudacnom rozhodnuti k nasej garazi sa hovori, ze sa do uzivania dala jedna garaz so 44 garazovymi statiami.

Takže jeden veľký priestor garáž, jeden vlastník, jeden hlas. Nie je tam 44 garáží.
0 0
jefrey.mayer jefrey.mayer

jefrey.mayer je offline (nepripojený) jefrey.mayer

Chobot
Tak ale stým si mal začať, že v tomto je problém. Myslím, že by sme lepšie pochopili, o čo ide a ušetrilo by sa veľa filozofovania a špekulovania okolo toho. Nechápem, prečo zadávatelia nenapíšu hneď na začiatku podstatu problému, ale pýtajú sa všeobecne.

Na katastri to nezmeníš, keď je to raz zapísané a skolaudované. A myslím, že nie ste jediná bytovka, ktorá to má tak. Na naše katastrálne územie teraz nefunguje katastrálna mapa. snáď ju spojazdnia cez víkend.

Chobot,

nie vsetko sa da napisat hned a na zaciatku, nie je jednoduche to zhrnut do par viet a nikto nema zaujem citat elaboraty. O nasom dome, vykone spravy, zakone 182/1993 by som vedel napisat roman na pokracovanie

Otvoril som temu na diskusiu. Keby som chcel priamu odpoved na problem, polozim otazku

Kvaka
Ja by som sa snažila urobiť opravu v katastri, tam by sa mal zapísať stav podľa kolaudačného rozhodnutia, ako píšeš:
V kolaudacnom rozhodnuti k nasej garazi sa hovori, ze sa do uzivania dala jedna garaz so 44 garazovymi statiami.

Takže jeden veľký priestor garáž, jeden vlastník, jeden hlas. Nie je tam 44 garáží.
Kvaka,

na kataster sme podali ziadost o opravu chyby v katastralnom operate podla § 59 katastralneho zakona. Nie je podstatne, co vsetko kataster odpovedal, vysledok je ten, ze kataster nedisponuje kolaudacnym rozhodnutim a preto z jeho pohladu je zapis v KN v sulade s predlozenymi listinami (zmluva o vystavbe bytoveho domu), takze o nasej ziadosti rozhodnu ako o neopodstatnenej.

Kataster sam navrhol, aby sme kolaudacne rozhodnutie vlozili do KN zaznamom. Tak sme urobili. No chce k nemu aj "technicke podklady", na zaklade ktorych pride k prepocitaniu spoluvlastnickych podielov.

K tomu ja dovod nevidim, pretoze sme ziadali, aby boli podiely 44 garazi v sucasnosti spocitane a uvedene k jednej garazi, teda tej, ktora fyzicky existuje.

Pritom by nase LV malo vyzerat presne ako uviedol Chobot v jednom so svojich prvych prispevkov. Jedna garaz, jeden nebytovy priestor, jeden spoluvlastnicky podiel na spolocnych castiach, zariadeniach domu a pozemku vyjadreny suctom 44 ploch garazovych stati voci uhrnu ploch bytov a NP a 44 podielov k NP vyjadrenych ako 1/44 ...
Naposledy upravil jefrey.mayer : 14.02.14 at 21:09
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jefrey.mayer
sito

Logické, či nelogické?

120 miest na státie, 120 hlasov. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 180 hlasov.

A teraz nech sa hlasuje o úvere pre zateplenie domu.

120 miest na státie, 1 hlas. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 61 hlasov.

Inak dopadne, že?
Odkedy ma "miesto na statie" hlas? Je to byt? Nie je. Je to nebytovy priestor? Nie je. Tak preco tak tvrdis?
Ak narazas na pomer hlasov (uver na zateplenie sa schvaluje 2/3 vacsinou) tak je jedno, ci ratas 2/3 zo 180 alebo zo 61. Stale je to len pomer, podiel hlasov na celku.
Prave ten celok je problem, vid moja prva veta
Logické, či nelogické?

120 miest na státie, 120 hlasov. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 180 hlasov.

A teraz nech sa hlasuje o úvere pre zateplenie domu.

120 miest na státie, 1 hlas. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 61 hlasov.

Inak dopadne, že?[/QUOTE]

Odkedy ma "miesto na statie" hlas? Je to byt? Nie je. Je to nebytovy priestor? Nie je. Tak preco tak tvrdis?
Ak narazas na pomer hlasov (uver na zateplenie sa schvaluje 2/3 vacsinou) tak je jedno, ci ratas 2/3 zo 180 alebo zo 61. Stale je to len pomer, podiel hlasov na celku.
Prave ten celok je problem, vid moja prva veta[/QUOTE]

jef... čítať vieš, a si si to prečítal, riadne, čo napísal sito, čí nepochopil si to, čo napísal sito?

"Logické, či nelogické"

Podľa mňa, nelogické! Podľa teba logické.

Miesta na státie sú, bývajú v suteréne domu, teda niečo ako zemlianka, vždy je v nej vyššia teplota ako bod mrazu, teda v zemlianke, či aj v garáži domu kde môžu byť odstavené autá? Viac, nie však na jednom! Ale predsa j jednom dome v jeho suteréne.

Že by sa tým, že je nadzemná časť domu zateplená, až tak zvýšila teplota v tých podzemných priestoroch domu, miestach na státie?

Takýto!

Takže tých 120, je predpoklad, že budú proti úveru.

Takže súhlasím s tvojím názorom, a som, moje svedomie je na tvojej strane, či sa ti to páči, či nepáči, sito ti to prepáči.

Keď hovno padá, tak z ... a smerom dolu, že?

Tí v parlamente sa neboja, že? Že, sú hore?!
0 0
jefrey.mayer jefrey.mayer

jefrey.mayer je offline (nepripojený) jefrey.mayer

sito
jefrey.mayer
sito

Logické, či nelogické?

120 miest na státie, 120 hlasov. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 180 hlasov.

A teraz nech sa hlasuje o úvere pre zateplenie domu.

120 miest na státie, 1 hlas. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 61 hlasov.

Inak dopadne, že?
Odkedy ma "miesto na statie" hlas? Je to byt? Nie je. Je to nebytovy priestor? Nie je. Tak preco tak tvrdis?
Ak narazas na pomer hlasov (uver na zateplenie sa schvaluje 2/3 vacsinou) tak je jedno, ci ratas 2/3 zo 180 alebo zo 61. Stale je to len pomer, podiel hlasov na celku.
Prave ten celok je problem, vid moja prva veta
Logické, či nelogické?

120 miest na státie, 120 hlasov. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 180 hlasov.

A teraz nech sa hlasuje o úvere pre zateplenie domu.

120 miest na státie, 1 hlas. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 61 hlasov.

Inak dopadne, že?
Odkedy ma "miesto na statie" hlas? Je to byt? Nie je. Je to nebytovy priestor? Nie je. Tak preco tak tvrdis?
Ak narazas na pomer hlasov (uver na zateplenie sa schvaluje 2/3 vacsinou) tak je jedno, ci ratas 2/3 zo 180 alebo zo 61. Stale je to len pomer, podiel hlasov na celku.
Prave ten celok je problem, vid moja prva veta[/QUOTE]

jef... čítať vieš, a si si to prečítal, riadne, čo napísal sito, čí nepochopil si to, čo napísal sito?

"Logické, či nelogické"

Podľa mňa, nelogické! Podľa teba logické.

Miesta na státie sú, bývajú v suteréne domu, teda niečo ako zemlianka, vždy je v nej vyššia teplota ako bod mrazu, teda v zemlianke, či aj v garáži domu kde môžu byť odstavené autá? Viac, nie však na jednom! Ale predsa j jednom dome v jeho suteréne.

Že by sa tým, že je nadzemná časť domu zateplená, až tak zvýšila teplota v tých podzemných priestoroch domu, miestach na státie?

Takýto!

Takže tých 120, je predpoklad, že budú proti úveru.

Takže súhlasím s tvojím názorom, a som, moje svedomie je na tvojej strane, či sa ti to páči, či nepáči, sito ti to prepáči.

Keď hovno padá, tak z ... a smerom dolu, že?

Tí v parlamente sa neboja, že? Že, sú hore?![/QUOTE]
Sito,
mas sposob vyjadrovania, ktoremu som v Tvojom prispevku neporozumel.

Skus trosku viac k veci a nie inotajami a recou Tvojho kmena.

Dakujem za prispevok do diskusie
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jefrey.mayer
sito
jefrey.mayer
sito

Logické, či nelogické?

120 miest na státie, 120 hlasov. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 180 hlasov.

A teraz nech sa hlasuje o úvere pre zateplenie domu.

120 miest na státie, 1 hlas. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 61 hlasov.

Inak dopadne, že?
Odkedy ma "miesto na statie" hlas? Je to byt? Nie je. Je to nebytovy priestor? Nie je. Tak preco tak tvrdis?
Ak narazas na pomer hlasov (uver na zateplenie sa schvaluje 2/3 vacsinou) tak je jedno, ci ratas 2/3 zo 180 alebo zo 61. Stale je to len pomer, podiel hlasov na celku.
Prave ten celok je problem, vid moja prva veta
Logické, či nelogické?

120 miest na státie, 120 hlasov. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 180 hlasov.

A teraz nech sa hlasuje o úvere pre zateplenie domu.

120 miest na státie, 1 hlas. Plus 60 bytov, 60 hlasov, spolu 61 hlasov.

Inak dopadne, že?
Odkedy ma "miesto na statie" hlas? Je to byt? Nie je. Je to nebytovy priestor? Nie je. Tak preco tak tvrdis?
Ak narazas na pomer hlasov (uver na zateplenie sa schvaluje 2/3 vacsinou) tak je jedno, ci ratas 2/3 zo 180 alebo zo 61. Stale je to len pomer, podiel hlasov na celku.
Prave ten celok je problem, vid moja prva veta
jef... čítať vieš, a si si to prečítal, riadne, čo napísal sito, čí nepochopil si to, čo napísal sito?

"Logické, či nelogické"

Podľa mňa, nelogické! Podľa teba logické.

Miesta na státie sú, bývajú v suteréne domu, teda niečo ako zemlianka, vždy je v nej vyššia teplota ako bod mrazu, teda v zemlianke, či aj v garáži domu kde môžu byť odstavené autá? Viac, nie však na jednom! Ale predsa j jednom dome v jeho suteréne.

Že by sa tým, že je nadzemná časť domu zateplená, až tak zvýšila teplota v tých podzemných priestoroch domu, miestach na státie?

Takýto!

Takže tých 120, je predpoklad, že budú proti úveru.

Takže súhlasím s tvojím názorom, a som, moje svedomie je na tvojej strane, či sa ti to páči, či nepáči, sito ti to prepáči.

Keď hovno padá, tak z ... a smerom dolu, že?

Tí v parlamente sa neboja, že? Že, sú hore?![/QUOTE]
Sito,
mas sposob vyjadrovania, ktoremu som v Tvojom prispevku neporozumel.

Skus trosku viac k veci a nie inotajami a recou Tvojho kmena.

Dakujem za prispevok do diskusie[/QUOTE]

Už len skrátene jef... A čo sa tak zamyslieť, myslieť? Všetci! Fakt nevieš prečo som na tvojej strane?

Parlamentná demokracia. Národ si volí parlament, parlament si robí z národa vola, podľa potreby, svojich potrieb každého parlamentára, poslanca, ktorého si zvoli aj zúčastnená menšina.

jef, čo si nepochopil? Keď žijeme, či ako žijeme?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať