Zavrieť

Porady

Aký dátum uviesť do KV ?

Som mesačný platca DPH, faktúra od dodávateľa s dátumom vystavenia a dátumom dodania napr. z 10.01.2014 mi prišla až 27.02.2014! Viem ju spracovať do DPH za 02/2014. Prosím, aké dátumy z tejto januárovej faktúry budem uvádzať pri spracovaní DPH za 02/2014 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Po prvé, ešte nie je 27.2, dokonca ani 25.2. - takže ju môžeš dať do januára - pokiaľ nejde o opravnú faktúru, tú musíš dať vtedy, keď došla.
    Blanka Urbanová Ten dátum som naschvál zadala taký, lebo sa stáva, že firma zistí, že nemá v účte faktúru len na základe toho, že dodávateľ urguje jej úhradu. Dodávateľ firme následne zašle opis chýbajúcej faktúry a tým dôjde k posunu obdobia, kedy sa bude spracovávať v DPH.
    Rozalka Vždy sa uvedie deň dodania, bez ohľadu na to, kedy faktúra došla.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    datum dodania bude taky ako na fakture t.j.10.1.2014 aj v pripade ze by si ju odberatel odpocital az v DPH 02/2014. Ona bude v KV za 02/2014 s datumom dodania 10.1.2014.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    prosím, na obyčajnej dodávateľskej tuzemskej faktúre je dátum dodania 28.1.14, fyzicky mi príde tovar aj s faktúrou 29.1.14, vtedy je aj prijatý na sklad...ktorý dátum ide do KV?... už som z toho zmagorená. Keďže skladové príjemky si kontrolujem podľa skutočného prijatia tovaru, v tomto prípade 29.1.14, tento dátum mi ťahá aj do daňového priznania DPH aj do KV...ďakujem
    Naposledy upravil JM1968 : 19.02.14 at 13:35
    Blanka Urbanová Robíme v MRP Win, dátum dodania dáme ako je na faktúre, t.j. 28.01.14, do KV to natiahne s dátumom 28.01.14. Odpočítanie dane dáme dátum 29.01.14, v dokladoch DPH to bude s dátumom 29.01.14.
    JM1968 no však, na zajtra mám aj ja sľúbenú možnosť 2 dátumov, musela som prepísať ručne...ďakujem

    Aký dátum uviesť do KV ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.