Zavrieť

Porady

Kaucia na DPH - prosíím, vie mi niekto poradiť?

Kúpili sme ojazdené auto kategoriu N1 z Českej republiky. Fakúru máme bez DPH s poznámkou, že sa jedná o oslobodené plnenie podľa § 64 zákona o DPH - daň odvedie zákazník (podľa českého zákona). Predpokladám, že toto zaúčtujem ako dovoz tovaru z EU - samozdanenie (DPH aj na vstupe aj na výstupe). Mám ale ešte jeden doklad, že sme zaplatili kauciu na DPH. Neviem čo s tým. Vie mi prosím niekto poradiť? Už sa tomu venujem 2 dni, ale nič som nenašla. Vopred Vám všetkým ďakujem.
Naposledy upravil monia781 : 20.02.14 at 07:54
Sarlotka komu ste zaplatili kauciu na DPH?
monia781 spoločnosti AAA Auto v čechách. Neviem čo s tým mám robiť. Ešte som sa s tým nestretla. Mám od nich príjmový doklad (kaucia na DPH).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    Museli predsa povedať, čo s tým máte robiť a dať potrebné dokumenty. Je to bežná vec napr. Nemecku. Vyzerá to takto:
    -faktúru vystavia bez DPH (ak sme platcovia DPH)
    -zaplatíme kauciu vo výške DPH
    -dajú dokumenty v nemčine, ktoré máme potvrdiť po príchode na SK
    -vybavujeme prihlásenie auta
    -dostaneme technický
    -jeho kópiu+ten ich dokument im posielame ako dôkaz, že auto bolo vyvezené z Nemecka a zaevidované na Slovensku
    -kauciu ihneď vrátia späť
    Je to kvôli tomu, aby to v Nemecku nejaký špekulant obratom nepredal. V tom prípade, keďže nebolo vyvezené z Nemecka, nemajú dôkaz pre vystavenie fa s oslobodením.
    U nás faktúru zaevidujeme bez DPH, urobíme samozdanenie. Ak ide do podnikania, vtedy vstup-výstup=0, je to ako s akýmkoľvek tovarom. Polícia ani DÚ u ojazdeného auta nepotrebovali žiadne dokumenty ohľadom DPH.
    monia781 Ďakujem pekne za odpoveď. Medzičasom som to zistila aj ja. Ten dokument sa volá PREHLÁSENIE P1. ešte raz ďakujem...

    Kaucia na DPH - prosíím, vie mi niekto poradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.