Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    g.mirka je offline (nepripojený) g.mirka

    g.mirka
    ja mam neob. internet 2 a funguje to asi tak, ze pri prekroceni dat 5GB mi spomaluje rychlost, neviem aky mas ty internet: 1,2,3 - je to tam odstupnovane, kolko GB mas v maximalne rychlosti

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    @pista2311 - prenesené dáta - sú to všetky dáta, ktoré prostredníctvom poskytovateľa dostávaš, ale aj odosielaš. Uvedom si, že aj obyčajné prihlásenie na internet odosiela určité dáta (málo, ale pravidelne).
    A mýliš si pojmy. Neobmedzený a rýchlosť - to sú dva celkom rozdielne pojmy. Neobmedzený znamená, že môžeš ťahať, koľko potrebuješ (alebo chceš) - nie si obmedzovaný. No zároveň sa poskytovatelia voči takýmto "sťahoavčom" bránia FUP (Fair User Policy - to si nájdi, čo to znamená), kedy po prekročení určitého množstva dát sa obmedzí rýchlosť pripojenie (to je ten druhý pojem), ale NIE SI odstrihnutý od internetu - môžeš ťahať ďalej (ale pomaly).

    Radil by som ti - prečítaj si poriadne podmienky. Okrem toho - noeb.net ani neexistuje - ak by si však tvrdil, že omyl a je to neob.net - tak si z nás robíš "našich deväť... - lebo sú to gynekológovia v Columbuse (Ohio, USA)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pista 2311 to znamena ked ma kamaratka neobmedzeny mobilny internet 21Mbs od t comu su tam tiez data napr 5giga a po ich precerpani klesne rychlost na 64 kbs tz je asi vyhodnejsie si dat neobmedzeny net cez wifi alebo kabel kde nie su ziadne data a nemusim si davat pozor kolko miniem
    misoft Záleží na poskytovateľovi! Aj pri WiFi je riziko zníženia rýchlosti - stačí, aby sa na signál pripojilo viac užívateľov, ako je možné uniesť a rýchlosť klesne. Musíš si uvedomiť, že aj WiFi je obmedzené svojou prenosovou rýchlosťou - ak sa prečerpá, musí obmedziť niekoho, aby ostatní vôbec "fungovali". A aj u káblových je uplatňované FUP (skryte) uvedené v podmienkach poskytovania služby. Tu sa ale mýliš, tu nejde o to KOĽKO minieš, ale ako rýchlo si svoju "kvótu" pre rýchly prístup vyčerpáš.

    Napr. ja mám optiku 100/100mbps a limit na 24hod mám 10GB dát (čo prekročím málokedy) Ak v priebehu 24 hodín prečerpem 10GB dát, rýchlosť mi padne na 2mbps, ale fungujem ďalej.
    Ale to všetko ti v podmienkach dáva poskytovateľ. A už vôbec tu nejde o obmedzovanie (veď predsa ťaháš - máš pripojenie), len o spomalenie.
    pista 2311 dakujem pekne za vysvetlenie.este by som sa chcel opytat poculi ste uz nieco o technologii airmax mam internet od dsi data a tento poskytovatel ma v nasej obci koncom aprila instalovat na exsitujuce zariadenia nove anteny na prijem spominanej technologie airmax
    pista 2311 a este by som sa chcel opytat da sa za mesiac bri beznom surfovani po nete minut 10giga dat nemam na mysli skype,stahovanie filmov,lebo tieto asi najviac stahuju data dakujem
      zbaliť

    nebmedzeny mobilny net t com 21mbs moze tu rychlost klesnut na 64 kbs udajne po precerpani dat ale ake data ked je to noeb.net

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.