Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak niekto uplaňuje paušálne výdavky, tak nevedie účtovníctvo.

    Ja osobne to robím takto:
    Založím vyšlé faktúry, úhrady faktúr - príjmové doklady prípadne bankové výpisy
    Založím úhrady poistného - šeky, prípadne tie bankové výpisy
    Cez soft zaúčtujem vyšlé faktúry a úhradu tých faktúr
    Zaúčtujem úhrady odvodov
    Nič iné - nekontrolujem stav pokladne ani banky, používam soft len na sčítanie príjmov a odvodov.
    V DP uvádzaš príjem a výdaj 40% (max.5040€) , ku ktorému pripočítaš výšku odvodov.
    Žiadne výkazy ani prílohy sa nepodávajú.
    Prílohy môžu byť maximálne rodné listy detí, ak sa uplatňuje bonus na deti.
    Naposledy upravil kn-alka : 15.02.14 at 18:49
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _Ajuska takže len zráta faktúry a poistné a hotovo? tak to si mi usetrila kopec roboty. Mám od neho bankové výpisy, ani tie nemusím nahrat? co vlastne musim? dik.
    kn-alka NEVEDIEŠ účtovníctvo, nič iné ťa nezaujíma, len jeho príjem a odvody. Ja osobne si to tiež preženiem cez soft, ale nič iné len tie vyšlé faktúry a odvody. Vôbec ma nezaujímajú pohyby na účte ani zostatok. Poznám ľudí, ktorý si zoberú A4 papier a napíšu spočítajú a basta
    _Ajuska jejky, to je pre mna nove info.... no a potom odkial sa mi dostanu info do výkazov? lebo ked to prezeniem cez soft, taha mi to automaticky. Vlastne mi vyjde to iste...len to mam o dost komplikovanejsie...
    kn-alka aké výkazy???? pri paušále sa výkazy nepodávajú !!!
    Ty si akože účtovníčka? prečítaj si poriadne zákon o dani z príjmov !! § 6 ods.10
    _Ajuska Dík, super. A ešte mám otázočku, keď si platí dobrovoľné garančné poistenie, môžem ho niekde prirátať, aby mi to znížilo ZD? lebo na r. 35 sa uvádza len úhrn povinného poistného... dakujem, si zlatá...(a ešte takto cez víkend)
    kn-alka minulý rok sa to tu rozoberalo a prišlo sa na záver, že tým, že sa prihlásiš na dobrovolné poistenie, stáva sa pre teba povinným platením. Takže ho normálne účtuješ medzi povinné poistenie - sám p.Mihál to tvrdil. Teraz to neviem nájsť, ale bude to tu niekde.
    kn-alka http://poradna.hnonline.sk/otazka/ak...o#.Uv_Hp8685U4

    http://podnikanie.etrend.sk/podnikan...y-vydavok.html
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ak chceš uplatniť paušálne výdavky, potrebuješ príjmy. Nemusia sa rovnať súčtu faktúr. Niektoré fa nemusia byť uhradené a naopak, môžeš mať úhrady minuloročných faktúr.
    Takže ma veľmi zaujímajú pohyby na účte, sú to jak príjmy, tak odvody.
    Nestačí dať otázku na Porade, treba si aj preštudovať predpisy.
    A nielen to, si už na Porade dosť dlho, mala by si dať výstižný názov a potom v texte položiť otázku.

    Keď nahrávam v Alfe bankové výpisy a mám tam napr. platby za telefón alebo bank. poplatky, ale dotyčný bude chcieť uplatniť v DP typu b paušálne výdavky, tieto výdavky v banke nahrám v JÚ ako poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.