Zavrieť

Porady

ako správne uviesť kód - daňová skupina v MRP univerzálny systém

potrebujem pomoc pri zadávaní dokladov aký kód uviesť v daňovej skupine aby mi to správne ťahalo do KV, ak ide:
-o došlú faktúru vystavenú bez DPH od SZČO, neplatiča DPH,
-o došlú faktúru so zahr. DPH /napr. maďarská/, kde maď.DPH evidujem na účte 548 kým nedosiahnem limit na vrátenie DPH
- o pokl.doklad, kde je uvedená DPH, ale nemám nárok na odpočet, ide o reprezentačné výdavky?
Zistila som, že pri troch faktúrach som zmenila druh dokladu zo ZF na faktúru, ale stále mi ťahá v KV do D2. Ostatné faktúry mám v A1. Kde to mám opraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    1. došlá fa od SZČO, neplatcu, je kod MRP 39 - nejde do KV
    2. prečo evidujete fa z Madarska aj s DPH? Ste platcom DPH? Aký je tam dôvod, že Vám fakturujú s maďarskou DPH?
    3. pokladnicny dokald reprezentacne bude kod v MRP 39 - nejde vobec do KV, ani to nebude ťahať do KV
    4. ak to ťahá do D2, tak to preto, lebo odberateľ nemá uvedené vo svojich údajoch jedno z údajov: IČO, DIČ alebo IČ DPH - vtedy sa to správa ako faktúra na občana, skúste prekontrolovať tieto údaje
    Vivči Vy asi máte MRP vizuál podľa kódov, ja mám v ponuke iné kódy. Mám MRP univerzál.
    k bodu 2, Slovnaft vystavil faktúru, kde dodávateľ je MOL nyrt. na fatúre je 27% AFA. Sme platcami DPH SK. Faktúra je na dialn.poplatok.
    k bodu 4, áno faktúra je vystavená na občana.
    Ďakujem za pomoc!
    Orsz Aha, áno .. ja som popísala pre vizuálny MRP. Tomu bodu 2 celkom nerozumiem .. ale zrejme ide o služby poskytované na území Maďarska - preto s HU DPH.

    ako správne uviesť kód - daňová skupina v MRP univerzálny systém

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.