Zavrieť

Porady

ZI - počiatočný stav 2013

411 mám začiatočný stav - 5000 Eur k 01.01.2013 v MRP. Keď si dám vytlačiť hlavnú knihu k 31.12.2013 tak mi dáva 10 000Eur zostatok k 31.12.2013 . Teraz som pozerala že došlo k navýšeniu ZI o 5000 Eur počas roku 2013. Tak logicky je to 10 000 , ale dáva mi to mínusom je to správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    pokiaľ ma pamäť neklame, cez víkend si niečo obdobné riešila - tá odpoveď stále platí. 411 je pasívny účet, teda má zostatok na strane Dal. Netuším, aké robí MRP zostavy, ak tam, ale konečný zostatok nemáš rozdelený na stĺpce MD a D, tak zostatky všetkých pasívnych účtov na strane Dal máš v tej zostave mínusom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 ok takže v počiatočných stavoch som nahadzovala 411 -5000 Eur ( tak bol aj konečný stav z roku 2012 lenže mám problém nesedia mi počiatočné hodnoty , ak by si si našla čas , keby som ti naskenovala hlavná knihu - pre lepší náhľad vedela by si sa mi na to pozrieť?
    timejka200 už mi sedia ....počiatočné hodnoty..chýbal mi tam výsledok hospodárenia po zdanení presne o tú sumu mi to nesedelo...
    timejka200 takže ak je konečný účet - 5000 Eur. počiatočných stavoch si ho zadám tiež s mínusom - 5000 Eur?
      zbaliť

    ZI - počiatočný stav 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.