Zavrieť

Porady

Potrebujem preklad z nemčiny, pomôžete?

Prekladala som si to cez Google, ale mi akosi uniká pointa. Nerozumiem presne, čo vlastne tam žiadajú. Prosím, ak nemáte s tým problém, pomôžte mi to preložiť. Radšej som to prepísala celé, aby to bolo jasné. Ďakujem veľmi pekne.

In der Beilage erhaltten Sie das "Merkblatt zu den neuen Quellensteuertarifcodes ab 2014.
Die wichtigste Anderung betrifft unsere verheirateten, quellensteuerpflichtigen Arbeitnehmer. Wie Sie dem Tarifcode C (Abschnitt 2) entnehmen, gilt der Tarif C (Doppelverdiener) neu auch wenn
eines der Einkommen im Ausland erwirtschaftet wird (bisher Tarif B). Die Tarife untersscheiden sich erheblich (Beispiel: bei einem Bruttolohn von CHF 5000,00 im Monat Tarif B 3,42% / Tarif C 10,99%).
Als Arbeitgeber ist die Firmen verpflichtet, sämtliche Massnahmen zur korrekten Steuererhebung zu ergreifen. Gemäss den gesetzlichen Bestimmungen Art. 88 DBG und § 84 und 85 StG ZG, haftet die Firmen fur die richtige Entrichtung der Quellensteuer.
Um diese Haftung auszuschliessen, bietet Ihnen die Firmen folgende Varianten an:
Variante 1:
Ab 2014 wird immer Tarif C in Abzug gebracht, allfällige Korrekturen/Gutschriften werden direkt durch Sie als Arbeitnehmer bis zum 31. Mai des Folgejahres bei der betreffenden Quellensteuerverwaltung mit entsprechenden Belegen beantragt.
Variante 2:
Sie retournieren uns den vollständig ausgefullten und unterzeichneten "Fragebogen zur Quellensteuererhebung" in der Beilage und der tatsächliche Tarif wird in Abzug gebracht.
Naposledy upravil mondes : 17.02.14 at 20:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Tu je voľný preklad:

    Dostala si prílohu s poznámkami k novým tarifám zrážkovej dane od roku 2014.

    Najdôležitejšia zmena sa týka ženatých zamestnancov/vydatých zamestnankýň, ktorým je daň vyberaná zrážkou. Po novom platí tarifa C (pre zamestnanca s vedľajším zárobkom) aj vtedy ak dosiahne príjmy v zahraničí (doteraz to bola tarifa B). Tarify sa podstatne líšia (napríklad: pri hrubom príjme CHF 5000,00 za mesiac pri tarife B je zrážková daň 3,42 %/ pri tarife C 10,99%).

    Potom je tam uvedený konkrétny zákon, podľa ktorého firmy ako zamestnávatelia musia zabezpečiť korektný výber dane.

    Aby to bolo zaručené sú v ponuke dva varianty:

    1. Od roku 2014 sa bude uplatňovať zrážková daň vždy podľa tarify C, prípadné korektúry / preplatky budú vyrovnané cez zamestnávateľa do 31. mája nasledujúceho roku pri vyúčtovaní dane prostredníctvom príslušných dokladov.

    2. Pošlete späť kompletne vyplnený a podpísaný "Formulár k výberu zrážkovej dane" (ktorý sa nachádza v prílohe) a daň sa bude vyberať podľa skutočnej tarify.
    mondes Úžasné, vďaka zanetth,ale ešte k tým variantám. Mám to chápať tak, že si mám z tých dvoch variant vybrať? A ak si vyberiem tú druhú, tak posielam spätne tú prílohu, ale ak prvú, tak tú prílohu neposielam? To mi nie je celkom jasné. Alebo mám tú prílohu poslať tak, či tak.
    zanetth Buď budeš uplatňovať automaticky u všetkých zamestnancov tú tarifu C (vyššiu), v tom prípade prílohu neposielaš, a tým zamestnancom, ktorým by si mohla uplatniť tarifu nižšiu teda B, vznikne preplatok na dani, ktorý bude potom vrátený v nasl. roku (pri vyúčtovaní dane za predchádzajúci rok), ale musí sa požiadať o vrátenie toho preplatku prostredníctvom príslušných dokladov. Ak chceš uplatňovať u zamestnancov tú nižšiu tarifu, samozrejme len u tých ktorý spĺňajú podmienky, priebežne počas roka, musíš vyplniť tú prílohu (neviem čo obsahuje) a poslať im ju.

    Potrebujem preklad z nemčiny, pomôžete?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.