Zavrieť

Porady

Skúsenosť S DÚ

Po príspevkoch a skúsenostiach ostatných poraďákov, by som chcela spoň takto vyjadriť spokojnosť s vybavovaním na DÚ. Odhliadnuc od toho, že deň predtým ma z BA II poslali na BA VI, tak som sa na VI stretla už pri telefonickom kontakte a cca o dve hodinky aj osobne s veľmi príjemnou a ochotnou pracovníčkou DÚ, vybavená som bola za približne 10 minút aj s vyhotovením viacerých potvrdení, ktoré som potrebovala a samozrejme aj s uistením, že hoci prenajímam byt od začiatku roka 2005 stačí mi túto skutočnosť uviesť až prostredníctvom DP za príslušné zdaňovacie obdobie. (Jednalo sa o DP FO B). Takže to mám pre tento rok z krku a s počudovaním aj bez dlhého čakania a zbytočnej nervozity aj keď sú už len necelé 4 dni do konca tohto kolotoča.:p :p :p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    V Prešove na DÚ II. je to podobné. DP preberajú každý deň, takže to ide bez nervozity.

    bibo99 je offline (nepripojený) bibo99

    bibo99
    willma
    že hoci prenajímam byt od začiatku roka 2005 stačí mi túto skutočnosť uviesť až prostredníctvom DP za príslušné zdaňovacie obdobie. (Jednalo sa o DP FO B).
    Ak som dobre pochopil znamena to, ze pracovnicka DU nevyzadovala registracnu ani nijaku oznamovaciu povinnost v zmysle tusim § 31 Zákona o sprave dani...???
    Tu na porade som cital nazory jednoznacne za ako aj proti, aby sa obcan nepodnikatel, ktory prenajima nehnutelnost registroval na DU.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    :p NIE a ešte raz NIE (nechcelo ma to pustiť lďalej len s jedným slovíčkom):p :p

    bibo99 je offline (nepripojený) bibo99

    bibo99
    Ja som dnes volal na Danovy urad v B. Bystrici a na registracnom oddeleni som dostal takuto odpoved:
    Ak sa jedna o pravidelny a dlhodoby prenajom tak je registracia potrebna
    Ak sa jedna o nahodile prenajimanie tak potom registracia ani nijaka oznamovacia povinnost nie je nutna.

    laudvili je offline (nepripojený) laudvili

    laudvili
    Ahojte poraďáci!
    Ja mám zatiaľ dobré skúsenosti s DÚ / bez daň.kontroly/.Pokiaľ ide o registráciu bolo mi povadané,že aj pri pravidelných príjmoch z prenajímania ,ak nie som platca DPH nemusím sa registrovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.