Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať vyúčtovaciu FA v MRP, aby DPH šlo do KV?

Dostala som vyúčtovanie za el. Dátum zadan.plnenia: 31.12.2013
Dátum vystavenia: 31.12.2013
Splatnosť: 18.1.2014
Vyúčtovanie spotreby : 1013,43
Zaplatené zálohy: -880
Nedoplatok: 133,46
Ide mi o to, že zo záloh som neuplatňovala odpočet DPH. V min. období som zálohy účtovala ako VNZD. Ako teraz zaúčtovať zálohy, aby mi DPH, ktoré si chcem odpočítať, šlo do KV?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

  nika.sum
  predpokladam, ze ku kazdej zalohe ste dostali fakturu s vycislenou DPH, takze ste si mali uplatit DPH do 31.12.2013 a DPH z vyuctovacej faktury, pokial Vam faktura prisla do 25.1. si bolo treba uplatnit v DP DPH za 12/2013.
  9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  adam Slovakia Energy v zálohových FA DPH neuvádza, suma je vyčíslená len s DPH a na FA je uvedené, že nie je daňový doklad, preto som ich odpočítavala až vo vyúčtovacích. Keď by sme vychádzali z toho, že FA prišla až po 25.1., ako by som to mala zaúčtovať, aby to bolo v KV správne?
  nika.sum je tam datum splatnosti 18.1. mate dokaz ze prisla po 25.1. a mimochodom oni su povinni Vam pri kazdej uhrade do 14 dni vystavit fakturu (ja mam tiez pri jednej firme teraz si nespomeniem ako sa dodavatel elektriny vola) firmu, ktora im posielala nedanovu zalohovu fakturu, ale aj ked nepravidelne posielali po uhrade danovy doklad podla zakona. Ale to je teraz jedno. Ak by ste mali dokaz, ze prisla az po 25.1. ja by som ju zaradila tak ako kazdu prijatu fakturu s tym ze datum dodania by bol 31.12. Predpokladam, ze tam mate vycislenu DPH z celkoveho zakladu dane.
  nika.sum ja som tento mesiac tiez riesila jednu fa, ktora mi prisla po 15.1. a ja som mala DP za 12/2013 podane uz 13.1., bolo mi poradene tu na porade a zaroven odpoved z DU, ze pokial neprisla po 25.1. dokazatelne (odlozena obalka alebo nieco podobne) musim podat dodatocne DP k DPH 12/2013.
  adam Mala som zato, že v JU sa účtuje o FA v tom mesiaci, kedy je FA doručená. Takže mala by som podať opravné DP k DPH za 12/2013?
  nika.sum ide o DPH a zakon nerozdeluje ci je v PU alebo v JU. Este raz, ak ste ju dokazatelne neprijali po 25.1. podajte dodatocne (nie opravne) DP k dph
  adam Ďakujem Ti pekne, veľmi si mi pomohla.
  nika.sum rada som pomohla...
  adam Už som taka zmagorená z toho KV, že by som...Trápim sa s tou vyúčtovacou FA, ako ju zúčtujem do minulého roka, platila som cez účet v novom roku, aký dátum mám dať v starom roku, keď čiastka DPH z tej FA patrí do 12/2013? Neviem či som to zrozumiteľne napísala, čo vlastne potrebujem...
  adam Už som odpoveď našla na Porade...
    zbaliť

  Soňula je offline (nepripojený) Soňula

  Soňula
  Nám prišlo k vyučtovaniu elektriky aj supiska na ďalšie obdobie, volá sa to" dohoda o platbách za odobratú ale zatiaľ nevyfakturovanú elektrinu-faktúra". Je tam aj poradové číslo faktúry. Platíme každy štvrťrok, takže som si nahodila do prijatých faktúr túto faktúru, ale sumu som dala len takú, aká je výška preddavkovej platby, číslo faktúry ako je uvedené. Do KV mi to vstúpilo v pohode. Takto som sa to rozhodla robiť ja. Keby chodila zvlášť faktúra na každú preddavkovú platbu, bolo by to v pohode.
  adam Ďakujem za reakciu, mne sa však jedná o vyúčtovaciu FA. V zálohových platbách v sume 880€ som si neuplatňovala DPH, z vyúčtovacej si odpočet DPH chcem uplatniť, toto potrebujem do KV dostať.

  Ako zaúčtovať vyúčtovaciu FA v MRP, aby DPH šlo do KV?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.