Zavrieť

Porady

Dlznik s neplatnou adresou

Uzavrel som najomnu zmluvu na 1 rok s nepodnikatelom - prenajom reklamnych ploch. Zmluvne je dohodnuty aj urok z omeskania. Zatial neuhradil ani jednu platbu, momentalne je to 3. mesiac. Minuly tyzden som mu zasielal postou upomienku, vratila sa ako "adresat neznamy".

Ako mam postupovat, ked mu nedokazem odoslat korespondenciu ? Mozem nanho podat tresne oznamenie - podvod ? Pravdepodobne je neplatna ulica a cislo, alebo sa jednoducho dohodol s postarkou, aby list vratila s tymto statusom.

Dakujem za rady.
arizona nechapem, na co si nepodnikatel potrebuje prenajal reklamne plochy ,hmm. To nemas na neho iny kontakt? Ako ste komunikovali predtym?
kolac Mailom a telefonicky, samozrejme komunikovat uz prestal. Len pre objasnenie, tento pan mi predal ako nepodnikatel jednu webovu sluzbu, sucastou dohody bolo, ze sa mi cast investicie vrati formou tejto najomnej zmluvy. To ze to riesil ako nepodnikatel, je cista spekulacia, ktorej uz teraz rozumiem. Kazdopadne mam original zmluvy s jeho podpisom a suhlasom, ze vsetkym podmienkam rozumel. Zmluvu sme podpisali pri osobnom stretnuti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kolac dakujem, no nemozem prist na to ako v tom registri vyhladavat
    Mária27 Zavolaj si, kde to je teraz, najmä u vás, raz som tam už bola - dajú ti údaje na občiansky preukaz. Toto je v zákone 253/1998
    § 12
    (1) Register je časťou štátneho informačného systému,
    6) obsahuje súbor údajov o obyvateľoch Slovenskej
    republiky, na ktorých základe možno osobu identifikovať,
    zistiť jej pobyt a vzťahy k iným osobám, ako aj
    ďalšie administratívne údaje vymedzené týmto zákonom.
    (2) Register je zdrojom platných údajov o obyvateľoch
    Slovenskej republiky pre potreby štátnych orgánov,
    orgánov územnej samosprávy, iných právnických
    osôb alebo fyzických osôb.
    kolac Nasiel som jeho vsetky udaje z OP, vid komentar na prispevok od dany, takze ten register zatial nebudem potrebovat.
      zbaliť

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    a nemôže ťa potom on zažalovať, že si ho k tomu dotlačil? Na to je tiež nejaký paragraf, že to bolo akože v tiesni, že si vedel, že nemá prachy a bla bla bla. Môžem sa spýtať, koľko je to peňazí?
    kolac Za ten rok cca 800€ ak by to platil v cas. Prachy urcite ma, uz len z toho dovodu, ze k predaju tej sluzby mam kupno predajnu zmluvu, pricom sluzba stala viac nez 800€ (kupno predajna taktiez na rovnake udaje).
    ariadna22 mohol sa aj presťahovať...
    ja by som išla na tú adresu a popýtala sa susedov, a ked ti fakt dal adresu z brucha, tak potom je to pokus o podvod - neznámy páchateľ. A tú zmluvu by si mi mohol poslať do ip? Napíšem ti potom t.č. a mail na jedného pána, čo rieši právne spory pro bono

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    ahoj

    dalsi postup zavisi od toho ako presne ho mas ako osobu zadefinovaneho v zmluve, ci je dostatocne presne urceny aj rodnym cislom pripadne datumom narodenia.
    ak ano, dalsia vec je, ci si si pravdivost tychto udajov aj nejakym sposobom overil, napriklad porovnanim s OP.
    ak ano, a teda jeho udaje boli v case podpisu zmluvy pravdive, spokojne sa obrat na sud, sud si ho najde, pretoze ma moznosti ako si dohladat jeho presny pobyt v case sudneho konania

    nemusis sa trapit tym, ze mu upominekny neboli dorucene, ty si ich zasielal na nim udanu adresu a navyse, nie je tvojou povinnostou upominat ho na plnenie jeho povinnosti, je to len tvoja dobra vola

    problemom by mohlo byt len to, ako pises vyssie, ak ide len o cisto fiktivnu zmluvu a k prenajmu realne nedochadza, v takom pripade by si nemusel svoj narok na najomne ustat ,nakolko z tvojej strany nedochadzalo k plneniu
    kolac Co sa tyka predaja tej sluzby, slo o predaj jedneho weboveho protalu na ktory sa viazal aj prenos domeny, prenos domeny bol vykonany na zaklade ziadosti v ktorej bol jeho podpis u notara overeny ... kopiu tejto ziadosti som nasiel a udaje sedia s tymi, ktore dal na zmluvu az na PSC, ktore je miesto 821 06 - 821 07.

    Zaroven z tej kopie od notara uz mam aj jeho rodne cislo a cislo OP.

    Skusim mu teda upomienku zaslat este raz na toto PSC, aj ked osobne neverim, ze zlyhala posta.

    Nasledne dam vediet ako sa situacia zmenila, zatial dakujem vsetkym za pomoc.

    Dlznik s neplatnou adresou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.