Zavrieť

Porady

Faktury a blocky (mix najom + repre)

ahojte poradaci,
chcela by som Vas velmi pekne poprosit o radu ako rozclenit fakturu, ktora obsahuje aj repre aj prenajom miestnosti (pri blockoch klasika - kupa PHL aj neakeho toho repre)


1. faktura - platitel vystavi platitelovi fakturu za
a) prenajom priestorov (s DPH) - KV oddiel B2
b) + restauracne sluzby (tiez s DPH) - doteraz bola tato vec repre, nedanova, bez vplyvu na DPH:
Moja otazka znie. zaradit do KV aj toto repre vo forme zakladu dane, celkovej dane ale odpocitana dan bude z tejto polozky nula?

nakolko v pouceni je jasne napisane, do Kv idu plnenia, pri ktorych si platitel uplatnuje odpocitanie. Logicky mi z toho vychadza, ze pri repre si odpocitanie neuplatnujem, teda do KV nedavam....

Pytam sa, nakolko na skoleni Kv MoneyS3 bolo povedane, ze aj repre ide do KV prave vo forme zakladu dane, dane ale odpocitana vykazana dan v KV bude v poslednom stlpci = 0


2. to iste blocky...metodika je ta ista, repre si neuznam...chcu do KV aj informaci o zaklade dane a dani z repre?

skor by som tu celkovu dan a realne odpocitanu videla na koeficient...
dakujem za upresnenie

dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Faktury a blocky (mix najom + repre)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.