Zavrieť

Porady

Zabradlie odeluju chodnik od cesty

Dobry den, ahojte poradaci.

Potreboval by som pomoct s presnym znenim zakona (čislo a paragraf) kde su mesta a obce povinne chranit majetok a zdravie občanov. Ako vlastnik pozemku som dal pisomny suhlas k vybudovaniu cyklistickeho chodnika medzi mestom Sabinov-Ražňany nasledne som si na geodetmi vytyčenom useku ohradil pozemok plotom ktory bol po 3 mesiacoch 2 dvakrat v priebehu tyždna poskodeny(nehoda zdokumentovana policiou SR). Plot sa nachadza za cyklistickym chodnikom a bol poškodeny v takom rozsahu ze v pripade ak by sa na danom useku nachadzal chodec je dnes zaručeny nebožtik. V tejto casti chodnika nie je nijako vyškovo oddeleny od vozovky, je to jedina zakruta pozdlž celeho chodnika a moj navrh by bol aby sa v danom useku, ak už nie po celej dlžke chranilo zdravie,zivot občanov mesta a nasledne aj moj majetok, ale ten je druhorady kedže pre zabezpecenie svojho majetku si možem spravit dostatocne opatrenia.
Urady si tento problem podavaju ako horuci zemiak, z mestkeho uradu v sabinove som bol poslany na krajsky urad vystavby v presove ktory ma nasledne znova poslal za poslancami mesta Sabinov kde nie je realny zaujem to riešit nakolko podla zakona (ktory chcem s Vašou pomocou zistit)pri vystavbe chodnika zanedbal mesto bezpecnostou občanov/chodcov kedze v useku kde je povolena 90 nie je chodnik odeleny zabradlim a v mieste zdokumenovanej nehody ani vyškovo-obrubnikom. Nehody sa stali v piatok a v sobotu, kedy je chodnik aj vo večernych hodinach dost využivany navyše zistenie policie potvrdzuje moje dohady že nehoda v tom useku sa mohla stat jedine pod vplyvom alkoholu lebo na lavotočivej zatačke ktora takpovediac vynaša doprava sa nehody stali na lavej strane (skratove konanie) smtelna nehoda za 5 mesačnu existenciu chodnika na seba nenecha dlho čakat a ja by som "nerad" vravel pozostalym ktorych 8 ludi za to konkretne može. Niekto kto sa vyzna v danej problematike? Aby sa nepovyšyl kus zeleza a 1 den roboty nad ludsky život, nakolko je to mestky pozemok nemožem to postavit ja sam. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Suhlasim! Neverim, ze na ceste bez chodnika, kde chodia chodci je povolena taka rychlost... Alebo ze by to bolo mimo obce? To si nenapisal, co je rozdiel.

    Ak je to taky nebezpecny usek, pisomne poziadaj /bud sam,alebo to moze urobit vas starosta/ Policiiu, odd.dopravy,aby na danom useku prehodnotili povolenu rychlost a ziadaj aby bola rychlost obmedzena. Ak mas zdokumentovane nehody, tak to priloz k tej ziadosti
    To je vacsia sanca na uspech,ako cakat, ze mimo obce obec postavi zabradlie okolo cesty
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sayes zdravim buchač a arizona verte neverte je to usek mimo obce a 90 tam je, po tom chodniku chodia, cyklisti, matky s detmi v kočikoch, korčuliari prikladam foto. 50 by na tomto 1,06km dlhom useku tažko prešla(v logike soferov) v tom nevidim riešenie. Tento usek je ten najbezpecnejsi(no po celej jeho dlzke je 90km/h) neviem tu uploadovat vlastnu fotku

    http://www.sabinov.sk/156-uncategori...-ukonceny.html

    http://www.sabinov.sk/fotogaleria/17...nik-sb-ra.html
    misoft @sayes: Keďže je to mimo intravilán (teda mimo obce) - je tam podľa zákona o cestnej premávke povolená rýchlosť 90 km/h., pokiaľ to nie je dopravným značením upravené inak. A keďže je to cesta II.tr. správcom komunikácie je PSK. Tam sa obracaj so svojimi požiadavkami. PSK musí potom v spolupráci s DI prehodnotiť úpravy povolenej rýchlosti a osadenie dopravných značiek. DI len odsúhlasuje (nenariaďuje!). Na mesto Sabinov i obec Ražňany sa zbytočne obraciaš a možno i sťažuješ.
    sayes Tam som bol je to cesta III triedy na na obvodnom urade v presove, kde som bol mi povedali ze na ich navrh mozu osadzovat zvodidla len ak je tam vyskovy rozdiel (nad 150cm) inak je to vyhradne vecou subjektov ktory tento chodnik stavali (sabinov,raznany) inak povedane citujem "obratte sa na poslancov vasho mesta, my nevieme pochopit ktora chora hlava povolila vystavbu cyklistickeho chodnika bez zabradlia je tam 90 a chodia tam deti preboha" osadzovanie zabradlia malo byt plne v kompetencii subjektov ktore vystavbu planovali a realizovali (pisal som aj tam) Ja si svoj majetok dokažem zabezpečit ale tu preboha ide o životy. Podla mna pri vystavbe porusili bezpecnostne predpisy/zakon na ten sa chcem odvolat. Dovtedy si budu zo mna robit dobry den pokial tam nezavolam TV
    arizona Nechapem, preco si ty s tym robis take nervy. Ved keby sa niekomu nieco stalo, tak predsa "majitel chodnika" by mal opletacky pre nedodrzania bezpecnostnych povinnosti, nie? Bud rad, ze tam mate aspon takyto chodnik, ktory je pomerne bezpecny /aspon vyssi od urovne cesty/. Pozri okolo seba,kolke obce nemaju vobec chodniky, ludia musia chodit po krajniciach a nic sa nedeje, ziju v pokoji dalej,zvykli si, ze musia byt opatrnejsi. Podla man, skor si vymozes to znizenie rychlosti,ako olemovanie chodnika drahym zabradlim ...
    sayes Teda budeme čakat kym tam niekoho nejaka svina opita za volantom nezabije? Dobre v tej casti nie je chodnik vyškovo oddeleny od vozovky a aku cenu ma ludsky život že nie je potrebne odelit chodnik drahym zabradlim? 2000 eur? Tolko stoji len oblička na čiernom trhu. Este sa mi nestalo žeby mi na porade nepomohli ale aj tak dakujem a neprestanem. Odkedy tam je chodnik chodi tam ovela viac chodcov asi som nemal dat suhlas k vystavbe. Ziadost podam bez znenia paragrafu na ktory sa odvolavam lebo už vidim ako bude nejaka na mol opita svina respektovat 50 medzimesto, fakt bravurne riešenie
    3 centimetre vyškovo oddelene
    http://citymonitor.sk/citymonitor/lo...A7002625E8E1?0
    misoft Usmerním ťa: http://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/...-3-triedy.html - teda PSK je správcom aj cesty III.triedy. A čo sa týka toho cyklochodníka - niekto to musel schvaľovať: investor, samospráva, DI, správca komunikácie.
    sayes Firma ktora to realizovala mi povedala ze stavali podla planov ktore boli odobrene prislusnymi uradmi(zistim ktore to su) investormi su sabinov, ražnany a PSK. Na obecnom urade v ražnanoch som este nebol. Zato v prešove na každom zrejme si tam budem musel ist znova zistit ktory zakon konkretne bol porušeny ked to teda nebola len vyhovorka z ich strany. Dakujem tu sa asi viac nedozviem
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kedze v useku kde je povolena 90
    Silne pochybujem , že by v tejto lokalite bola takáto rýchlosť povolená ....
    Naposledy upravil buchač : 19.02.14 at 14:57

    Zabradlie odeluju chodnik od cesty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.