Zavrieť

Porady

opatrovatelsky prispevok alebo asistencia

som opatrovatelkou manzela, ktory je ZTP, vozickar. od nastupu na starobny dochodok mi Urad prace znizil opatrovatelsky prispevok dost vyrazne. Mozem robit miesto toho asistenciu? Ake podmienky musim splnat? Či je to financne vyhodnejsie? Byvame v mojom byte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Koľko má manžel rokov? Ak je po 65 roku, a nevyužíval osobnú asistenciu do tohto veku, stratil na ňu nárok. Dostane ju iba v prípade, ak ju mal priznanú už v minulosti.
    noraholkova koncom roka bude mat 64. este nemal osobnu asistenciu, ja som poberala opatrovatelsky prispevok, ale ten klesol po mojom nastupe na starobny dochodok a to je zalostne malo.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Treba si pozrieť - kedy priznávajú príspevok na opatrovanie a kedy OA - je to dosť podstatný rozdiel. nemôžeš si len tak povedať, že chcem teraz OA (pretože ty si poberateľkou starobného dôchodku)
    - dosiahnutie účelu podľa §20 je dôležité!
    A keď by aj ???? mohlo by sa stať - že tá OA by bola za menej peňazí (ako tých 90 eur) ... a ešte k tomu si manželka !
    doplním:
    A mysli na to, že kompenzácie v prvom rade riešia manžela a jeho potreby! (nie teba) . Opatrovať môže aj niekto iný z rodiny ..
    Naposledy upravil Katy a R : 20.02.14 at 16:45
    noraholkova ok, dakujem pekne

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ver, ze niektori ludia su na tom horsie ako ty. Museli sa vzdat svojho zamestnania a musia dokazat prezit IBA z toho opatrovatelskeho prispevku, co cini niekolko desiatok eur.

    O osobnej asistencii sa podrobnejsie docitas tu http://www.omdvsr.sk/index.php/co-je...sistencia.html
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    noraholkova no ved to je moj pripad a to je naozaj zalostne!
    arizona ale poberas aspon starobny dochodok okrem opatrovatelskeho, nie? Este mas cas vybavit tu osobnu asistenciu,pokym ma manzel vek do 65 r.
    Katy a R to nie je také jednoduché ..
    noraholkova dakujem, teda ostanem pri opatrovatelskom prispevku, je to jednoduchsie a nemam iste, ze OA bude financne vyhodnejsia, lebo nikto mi nepovie, kolko to bude vychadzat, ked nema vsetky potrebne doklady k tomu
    Katy a R treba si to riadne preštudovať! či vôbec prichádza do úvahy? napr ak by sa zmenili podmienky - a manžel sa zamestnal v nejakej dielni .. .. ?? dochádzal by ? ..
    noraholkova on je uz dochodca
      zbaliť

    opatrovatelsky prispevok alebo asistencia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.