Zavrieť

Porady

Zaloba na SSE - problem zo zapojenim

Ahojte poradaci, po asi 2 rokoch bojov, zo stredoslovenskou energetikou mam s nimi problemy zase a uz ma to prestalo bavit.
Vsetko zacalo pri prestavbe domu, dostali sme povolenie, prestavujeme dom, spravili sme plot a vtedy prisli elektrikari ze sme na plot nemali povolenie a ze sme ich rozvodnu skrinu (ktora bola umiestnena na nasom pozemku) ohradili a oni k nej nemaju pristup. Po takmer roku natahovania kedy SSE priznala ze urobila chybu a nie ze je plot bez povolenia ale oni nam to povolenie vydali len akosi zabudli na rozvodnu skrinu, premiestnili na svoje nakrady rozvodnu skrinu do nasho plotu a uz vyzeralo ze bude pokoj. Zial co cas nechcel susedovy odisla jedna faza ktora je tahana z rozvodnej skrine v plote. Samozrejme kable v zemi prerabali elektrikari ako aj nadpojenie kablov. Pri ohybani kabla ktory ide popod plot ho pravdepodobe porusili a prejavilo sa to az teraz.

Dnes prisla havarijna sluzba, odkopala kabel, ktory bo zakopany maximalne 20cm v zemi! urcite nie hlbsie a povedali ze kedze sme prehadovali skrinu my (zabudli ze to robilo SSE) a neulozili kabel podla predpisov do piesku atd... (vsetko robili oni) takze to nie je ich starost a odisli.

Aby toho nebolo malo odkopany kabel, ktory je poruseny a na mieste porusenia samozrejme nezaizolovany je odkryty, po susedovi len odkazali nech sa k tomu nepriblizujeme ze je to vsetko pod prudom a nech to dame do poriadku.

Keby mam doma deti a pridu skorej domov a miesto je nezabezpecene ved by sa nieco mohlo stat.

Mohli by ste mi prosim napisat ci si to len nenamyslam, ale mam pocit ze tu boli porusene takmer vsetky podmienky bezpecnosti, nehovoriac o zakopani elektrickeho kabla do hlbky ktora sa ani len trochu nezhoduje s predpismi.

Jednoducho ma uz tie natahovacky a vyhovarania z elektrikarmi prestali bavit.

Prepacte ze je ten text dlhy, snazil som sa problem co najviac zhrnut keby mam rozpisat vsetky problemy co SSE sposobila, nestaci ani 20 stran A4.

Dakujem Vam velmi pekne za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zaloba na SSE - problem zo zapojenim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.