Zavrieť

Porady

Výška dane z príjmov, ktorá sa nevyrubí ani nevyplatí (ako daňový preplatok) je?

Dobrý deň prajem, nie som si istá, do akej výške sa nevyrubí ani nevyplatí daň.... vyšiel mi preplatok z DP FO, typ A 0,01 eur a myslim ze je zbytocne ziadat o vratenie ale pri tejto prilezitosti ma napadla teda ta otazka ze do akej vyske sa to deje, nemozem to najst ani v zakone o sprave dani, ani v zakone o dani z prijmov :/ neporadite? Dakujeem..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    § 46 zákona o dani z príjmov

    Daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní sa neplatí, ak nepresiahne 5 eur.

    § 46a
    Minimálna výška dane fyzickej osoby

    Daň fyzickej osoby sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur alebo celkové zdaniteľné príjmy tohto daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35, alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6, postup podľa prvej a druhej vety použije, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.

    V zákone Daňový poriadok sa o vyplatení preplatku píše v § 79, až teraz som si všimla, že si sa pýtala na vyplatenie, do akej výšky.

    Daňový preplatok vráti v lehote do 30 dní od doručenia žiadosti o jeho vrátenie, ak je väčší ako 5 eur;
    Naposledy upravil Kvaka : 21.02.14 at 09:46 Dôvod: doplnenie
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Carsgirl jedna vec je zakon a druha vec ako tomu chapem taakze danovnikovi boli zrazane preddavky na dan, takze aj kvoli tomu jednemu centu, by som mohla ziadat vratenie preplatku, tak?
    Kvaka Samozrejme, každý má nárok na preplatok v DP, tak, ako vyjde.. Ale ty si sa písala, že nie si si istá, do akej výšky sa nevyrubí ani neplatí daň, že to nevieš nájsť v zákone.
    Carsgirl ďakujem pekne :-*
    Carsgirl ďakujem
      zbaliť

    Výška dane z príjmov, ktorá sa nevyrubí ani nevyplatí (ako daňový preplatok) je?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.